Wsparcie

Open search

Bardzo słabe zarządzanie pamięcią RAM po aktualizacji do Pie [Galaxy S8]

First Poster

Cześć! Przychodzę z pewnym problemem. Po aktualizacji do androida Pie występuje dziwne zarządzanie pamięcią ram. Wystarczą 4 apki w ramie, by cała reszta była z niego usuwana. Czasami działa to tak kuriozalnie, że po wyjściu z messengera i włączeniu na chwilę Youtube następuje ponowne przeładowanie właśnie messengera. Na oreo nie było takich problemów. Zauważyłem, że temat jest nawet popularny na reddicie. Czy ktoś dostrzegl podobne objawy po aktualizacji? Dla jasności: tak, robiłem ustawienia fabryczne.

20 ODPOW. 20
Legend

@Hurragann  Czy po ustawieniach fabrycznych był telefon przywracany z kopi zapasowej ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Tak, Samsung Cloud. 

Legend

@Hurragann  Wykonaj jeszcze raz ale bez przywracania z Samsung Cloud bo pobierasz jakieś błędy .

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Ustawienia fabryczne nic nie pomogły. Proszę nie pisać o serwisie, bo niedawno co telefon został z niego odebrany i ma nową płytę główną. Na Oreo nie było problemu z pamięcią ram, a na Pie to jest jakaś porażka, jakbym pracował z urządzeniem za 400zl.

Legend

@kamil40013 @nismo  macie jakiś pomysł ?

Superuser II
Superuser II

@Hurragann piszesz, że ustawienia fabryczne nic nie pomogły, ale nie odpowiedziałeś na pytanie, czy po ich wykonaniu nie przywracałeś telefonu z kopii? To ważne, aby w przypadku błędów po wykonaniu factory reset skonfigurować telefon "ręcznie" od podstaw. Tak jak po wyjęciu z pudełka. Wszystko ustawiamy z palucha.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster
Superuser I
Superuser I

@Hurragann, zachęcam do zgłoszenia błędu za pomocą aplikacji Samsung Members. Przejrzałem również odnośnik, który podesłałeś. Jeden z użytkowników napisał w komentarzu, że Samsung wie o problemie i pracuje nad rozwiązaniem. Niestety nie mogę zweryfikować tej informacji, dlatego warto zgłosić problem bezpośrednio do działu technicznego firmy Samsung za pomocą w/w aplikacji.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Explorer

@Hurragann  napisał(a):

Cześć! Przychodzę z pewnym problemem. Po aktualizacji do androida Pie występuje dziwne zarządzanie pamięcią ram. Wystarczą 4 apki w ramie, by cała reszta była z niego usuwana. Czasami działa to tak kuriozalnie, że po wyjściu z messengera i włączeniu na chwilę Youtube następuje ponowne przeładowanie właśnie messengera. Na oreo nie było takich problemów. Zauważyłem, że temat jest nawet popularny na reddicie. Czy ktoś dostrzegl podobne objawy po aktualizacji? Dla jasności: tak, robiłem ustawienia fabryczne.

Ustawienia >> Opcje Programisty >> Ogranicz procesy w tle 

Masz tam standardowy limit czy jakąś inną opcję zaznaczoną?

Screenshot_20190405-164643_Settings.jpg

Autorzy z największą liczbą like