Wsparcie

Open search

Błąd przesyłania plików przez usb w Galaxy A70

Apprentice

Witam, nie jestem w stanie przesłać dużego pliku poprzez usb w Galaxy A70. Transfer dochodzi do jakiś 70% po czym telefon się zacina. Albo windows wywala błąd transferu albo poprostu transfer zacina się i nie da się wtedy otworzyć żadnego katalogu w telefonie. Rozwiązaniem jest wypięcie kabla i ponowne jego wpięcie do komputera. Pliki do 300MB przechodzą bez problemu.

Posiadam oryginalny kabel samsunga. Ta sama sytuacja występuje na 3 różnych komputerach więc podejrzewam telefon. Próbowałem kopiować poprzez dr fone, ale taka sama sytuacja - program pokazuje że przesłał dane ale po wejściu w ten katalog z poziomu telefonu lub komputera nie ma żadnych plików. Przywracałem do ustawień fabrycznych ale niestety nic to nie dało.

Nie wyobrażam sobie że posiadając taki telefon jak A70 nie będę w stanie skopiować na niego filmu FullHd (~10GB). Mogę to oczywiście zrobić poprzez kartę pamięci, ale to wymaga wysunięcia szuflady. Nie zawsze mam kluczyk, szczególnie w podróży.

Proszę o jakieś porady.

2 ODPOW. 2
Superuser I
Superuser I

@grayter, nie znalazłem oficjalnej informacji dotyczącej maksymalnej wielkości plików jakie mogą być zapisywane w pamięci wewnętrznej telefonu, ale podejrzewam, że ze względu na zastosowany system plików (FAT32) w telefonach z systemem Android nie jest możliwe zapisywanie większych plików niż 4GB. Podejrzewam, że karta jest sformatowana w innym systemie plików (np. exFAT) i dlatego masz możliwość kopiowania większych plików. Nie mam jednak 100% pewności czy powyższe informacje są prawidłowe. Poczekajmy na wypowiedzi innych forumowiczów.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser II
Superuser II

@grayter "Nie wyobrażam sobie że posiadając taki telefon jak A70..." A ja nie wyobrażam sobie, że ktoś jeszcze nie wie, że format (w tym wielkość) plików nie zależy od telefonu, tylko od systemu na urządzeniu.

Ponadto, trzeba wiedzieć, że pamięć wewnętrzna telefonu, choć jest podobnie wyświetlana w eksploratorze windows, to nie jest tak samo traktowana i obsługiwana jak zewnętrzne nośniki danych typu karta, pendrive...

Ale co ciekawe, wszyscy wiedzą, że można napisać: "w telefonie za tyle kasy... w tym modelu... Trzeba napisać do google, aby nauczyło system rozpoznawania ceny telefonu. 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Autorzy z największą liczbą like