Wsparcie

Open search

Android Pie oficjalnie na S8/S8+

Explorer

Właśnie zainstalowałem aktualizację przez OTA (XEO) i niestety mimo tego, że w opcjach aparatu mam włączoną opcję "Skanuj kody QR" funkcja ta kompletnie nie działa. To znaczy kiedy w trybie automatycznym aparatu przóbuję zeskanować jakikolwiek kod QR, aprat w ogóle go nie widzi. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Dodam, że Bixby Vision prawidłowo znajduje kod QR.

Hotshot

@mtuchalski Próbowałeś ściągnąć belkę powiadomień i wybrać ikonkę "Skaner QR"?

Superuser I
Superuser I

@mtuchalski, spróbuj wyzerować ustawienia aparatu. Wyłącz oraz włącz ponownie telefon. Skanowanie kodów powinno działać zarówno z poziomu górnej belki i opcji Skaner QR jak i przy normalnym uruchomieniu aparatu.

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Navigator

U mnie działa bez problemu z tym, że trzeba zaznaczyć że wyłącznie na tylnym aparacie jest aktywna ta opcja.

Explorer

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Oczywiście korzystałem z tylnego aparatu.

Problemem był raczej sam kod QR, który wybrałem do testowania. Był to bowiem kod QR na karcie z gry planszowej, które wykorzystywane są w aplikacji na smartfon do tej gry. Zapisany w tym kodzie był jedynie ciąg znaków, które odkodować jest w stanie aplikacja, zamieniając ten ciąg w odpowiednią informację. O ile Bixby Vision jest w stanie odczytać ten ciąg znaków, tak domyślny skaner kodów QR w Aparacie wyświetla informację z kodu QR tylko jeżeli jest w nim zapisany adres strony internetowej lub informacje o kontaktach.

Wczoraj byłem już zbyt leniwy żeby próbować inne kody, stąd problem.

Big Cheese

S8 XEO

su.jpg

Navigator

Ciekawe bo moja miała 424MB na S8 bez + XEO o 7 rano

Autorzy z największą liczbą like