Wsparcie

Open search

Android Pie i One UI - podsumowanie nowości

Hotshot

Cześć! 

W ostatnim czasie @nismo opublikował listę zmian w aktualizacji do Androida 9 w telefonach Samsung. W skrócie zostały tam wymienione wszystkie modyfikacje wprowadzone w nowym systemie. Zachęcam do lektury tego tematu - znajdziecie go pod tym linkiem.

Ja jednak chciałbym opisać bardziej szczegółowo kilka z nich, które mogą się przydać bardziej w codziennym użytkowaniu telefonu.

Analizator miejsca.

1. Myślę, że jedną z dłużej wyczekiwanych funkcji jest dodanie do fabrycznej aplikacji Moje Pliki narzędzia, które pozwala na dokładniejsze przeglądanie i oczyszczanie miejsca w pamięci wewnętrznej.

Po wejściu w Moje Pliki, funkcja ta jest widoczna na samym dole interfejsu aplikacji. Narzędzie to zlicza łącznie zużycie pamięci dla poszczególnych typów plików. Niżej pokazana jest również sekcja, w której wyszczególnione są zduplikowane pliki, nieużywane oraz te o dużym rozmiarze. Teraz pytanie - co znaczy 'o dużym rozmiarze' Tę wielkość możemy sami określić po wejściu w ustawienia aplikacji Moje Pliki. Tu oprócz możliwości zdefiniowania, jaki plik ma być traktowany jako duży (2) lub nieużywany (3).

Dodatkowo, jest możliwość wybrania, jakie elementy mają być widoczne na ekranie startowym tej aplikacji. 

Screenshot_20190124-140214_My Files.jpgAnalizator miejsca (na dole)  Screenshot_20190124-140300_My Files.jpgWidok główny analizatora  Screenshot_20190124-140338_My Files.jpgUstawienia  Screenshot_20190124-141111_My Files.jpgEdycja elementów aplikacji

Klawiatura Samsung.

Kolejną dosyć fajną zmianą jest motyw adaptacyjny dla fabrycznej klawiatury.

Pozwala na automatyczną zmianę motywu klawiatury, dopasowaną do kolorystki aktualnie otwartej aplikacji.

Screenshot_20190124-142600_Samsung Internet.jpgCiemny motyw  Screenshot_20190124-142613_Samsung Internet.jpgJasny motyw

Ustawienia znajdziecie wchodząc w Ustawienia > Zarządzanie ogólne > Język i wprowadzanie > Klawiatura ekranowa > Klawiaturaa Samsung > Układ klawiatury i opinie > Motywy klawiatury.

Możecie również skorzystać z ikony ustawień bezpośrednio na klawiaturze.

Screenshot_20190124-142254_Samsung Keyboard.jpgMotyw adaptacyjny

Wraz z aktualizacją pojawił się również nowy wygląd emoji. Dajcie znać jak go oceniacie.

Screenshot_20190124-142720_Messages.jpgEmoji

Następna nowa i przydatna funkcja, to klawiatura pływająca.

Znajdziecie ją, rozwijając pasek narzędzi i wybierając pozycję tryby.

Screenshot_20190124-143036_Messages.jpgPasek narzędzi  Screenshot_20190124-143041_Messages.jpgTryby  Screenshot_20190124-143101_Messages.jpgKlawiatura pływająca

Pielęgnacja urządzenia.

Zmiany dotknęły również tryby zasilania. Zostały uproszczone i zintegrowane z trybami oszczędzania energii.

Screenshot_20190124-141953_Device care.jpgPielęgnacja urządzenia  Screenshot_20190124-142032_Device care.jpgTryb zasilania

Dzięki temu łatwiej możemy dostosować tryb do naszych aktualnych potrzeb.

To tylko niektóre z nowości wprowadzonych wraz z OneUI. Napiszcie jakie funkcje Wam najbardziej przypadły do gustu. Dajcie również znać, czy chcielibyście zobaczyć opis innych, interesujących Was zmian.

Czekam na Wasze komentarze

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

63 ODPOW. 63
Superuser I
Superuser I

@RadekK, dzięki Twojej wiadomości odkryłem tryb adaptacyjny klawiatury Samsung. Włączyłem i jestem bardzo zadowolony. Przeoczyłem tę nowość na liście zmian w najnowszej wersji oprogramowania.

Moje ulubione nowe funkcje to obsługa telefonu za pomocą gestów pełnoekranowych, tryb nocny oraz odświeżony ekran Always On Display. Korzystam również z możliwości odpisywania na wiadomości z poziomu panelu powiadomień.

Wiadomosci.jpg

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

Wszystkie wskazówki dotyczące baterii z Pielęgnacji urządzenia:

Screenshot_20190127-155017_Device care.jpgScreenshot_20190127-155010_Device care.jpgScreenshot_20190127-155032_Device care.jpgScreenshot_20190127-155025_Device care.jpgScreenshot_20190127-155046_Device care.jpgScreenshot_20190127-155039_Device care.jpgScreenshot_20190127-155053_Device care.jpgScreenshot_20190127-155105_Device care.jpg

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

Jeżeli dobrze rozumiem poniższą wskazówkę to lepiej często doładowywać telefon niż ładować od kilku procent do 100%?

Screenshot_20190127-155010_Device care.jpg

Superuser II
Superuser II

@nismo a ja bym poszedł w kierunku - "naładowana, odłącz" - po co przegrzewać. 

Superuser I
Superuser I

@nismoWydaje mi się, że chodzi o zostawianie telefonu podłączonego do ładowarki na noc.

Nie zauważyłem, aby telefon pozostawiony w ładowarce przewodowej na noc robił się ciepły.

Superuser I
Superuser I

@Szewcu72@kamil40013, czyli nieco inaczej zrozumieliście wskazówkę. Możliwe, że macie rację Nigdy nie zostawiam telefonu podłączonego na noc. Staram się ładować prawie do pełna i wtedy odłączam telefon od ładowarki. 

Legend

Ja tak samo ładuje do 100% i odłączam od ładowarki. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Observer

Witam, a ja po aktualizacji s8+ do android 9 mam mały kłopot, przestał działać always on display, żadne restarty, zmina ustawień nie pomaga. Działa chwilę po dotknięciu na środku na dole ekranu delikatnie, ale po chwili wygasa. Nie ma jakies opcji ustawień co może blokować tą funkcję ?

Superuser I
Superuser I

@Krzysiek_3_3_3, wraz z nową wersją systemu zostały wprowadzone zmiany w ekranie Always On Display. Możesz zmieniać dowolnie ustawienia tego ekranu w ustawieniach telefonu: Ustawienia > Ekran blokady > Always On Display > Tryb wyświetlacza. Jedną z dostępnych opcji jest możliwość ciągłego wyświetlania 

Autorzy z największą liczbą like