Wsparcie

Open search

Aktualizacja spowodowała usterkę mechaniczną

Observer

A8 (2018)

Ta aktualizacja tak ulepszyła aparat, że zaczęło w nim coś klekotać. Po update podniosłem telefon z blatu i myślałem, że to neon flip cover skrzypi, ale to dźwięk gdzies ze środka przy aparacie. Najlepsze jest to ze jak otworze apke aparat to klekotanie znika. Telefon ani razu nie upadł od kupna i nie miał problemów. Teraz jak potrząsam nim w przód i tył mając ekran przed sobą to wyraźnie klekocze w środku górnej części, jakby jakieś drobne elementy może optyki w aparacie, bo co innego, zwłascza ze ustaja kiedy się wejdzie w aparat. Takiej aktualizacji to jeszcze nie miałem.... Ticket do samsunga już wysłany.

Screenshot_20190511-213716_Software_update.jpg

7 ODPOW. 7
Big Cheese

@Medium, To co opisujesz, to normalne zachowanie aparatu. Dźwięki ustają po wejściu w aplikację "Aparat" ponieważ włącza się optyczna stabilizacja obrazu. Tak samo mam na S9.

Czy poza tym aparat działa normalnie ?

Observer
a kolega na s9 tak nie ma i co teraz? Poza tym to smiech na sali zeby klekotanie w srodku telefonu było "normalne". Jakos wczesniej tak nie miałem, i tak nie ma w zadnym telefonie lol, nie ważne czy się wejdzie w aparat czy nie, była cisza jak powinno być. Poza tym A8 jest pozbawiony jakiejkolwiek stabilizacji obrazu przy robieniu zdjęć - taka jego "zaleta"
Hotshot

@Medium  Raczej aktualizacja nie popsuła by do tego stopnia aparatu, jak juz to może jakieś uszkodzenie mechaniczne wewnątrz.

Observer
moze przed aktualizacja program trzymał obiektywy w srodku zwarte i operował nimi podczas korzystania z aparatu a po aktualizacji trzyma je luźne zanim sie nie wejdzie w aparat...? Innej mozliwosci nie ma, bo telefon lezal na blacie obok, kliknalem update, skonczylo się, podnioslem i klekocze, co to za kabaret.
Legend

@Medium  Proponuje Ci wycieczkę do serwisu https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Hotshot

@vdsl2  Chyba najlepsze rozwiązanie. 

Superuser I
Superuser I

@Medium, przed wycieczką do serwisu warto wykonać przywracanie ustawień fabrycznych (hard reset) bez kopii zapasowej. Jeżeli problem będzie występował w dalszym ciągu to nie obędzie się pomocy serwisu.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Autorzy z największą liczbą like