Wsparcie

Open search

Aktualizacja do marcowej łatki zabezpieczeń Galaxy s7Edge

Explorer

Witam Szanownych.

 

Kiedy w regionie XEO mogę spodziewać się udostępnienia marcowej łatki zabezpieczeń (http://security.samsungmobile.com/smrupdate.html#SMR-MAR-2017)?

Obecnie, razem z aktualizacją do Nougat została udostępniona styczniowa paczka łatek (upubliczniona w pierwszych dniach stycznia). 

 

Pozdrawiam

Krzysztof Bryk

about.me/krzysztofbryk
10 ODPOW. 10
Pathfinder
@KrzysztofBryk
na tą chwilę jesteśmy w trakcie wdrożenia Nougat 7.0 z paczką styczniową, niestety ze względu na komplikacje tak przedłużyły się prace. Proszę włączyć automatyczne aktualizacje i oczekiwać update'u wkrótce.
Explorer

Przekaż proszę osobom decyzyjnym, iż wydając premium kwotę na Wasze urządzenie klienci oczekują również premium wsparcia. W przeciągu 12 miesięcy od premiery, ominęliście 5 miesięcznych łatek bezpieczeństwa, już nie wspominam że wydawane w Polsce są najczęściej miesiąc (bądź dwa jak obecna aktualizacja) wstecz do bieżącego. Kpina, w jaki sposób ma mnie to zachęcić do kupna S8 w dniu premiery????????

C2T4kmtWEAAhyEn.jpg

about.me/krzysztofbryk
Explorer
A jak widać po przykładzie po lewej można w tym samym czasie wydawać kilka aktualizacji miesięcznie. W czym jest problem z Polskimi urządzeniami? Są mniej premium, czy mniej flagowe?
about.me/krzysztofbryk
Pathfinder
@KrzysztofBryk
wydając produkt premium zależy firmie Samsung na dokładnym sprawdzeniu urządzenia, stąd każde wdrożenie trwa kilka miesięcy i zawiera wiele testów.
Explorer
Sugerujesz że w Korei Samsung 'pcha' aktualizacje nie patrząc na wyniki testów? Nie tyle śmiem wątpić, co nie wierzę w ten szablon odpowiedzi :}
about.me/krzysztofbryk
Pathfinder
@KrzysztofBryk
producent przygotuje najpierw w swoim kraju i później daje do przetłumaczenia i kolejnych testów. Ku Twojej ciekawości dodam, że wiele błędów jest w trakcie normalnego użytkowania i dlatego decyzje o opóźnieniu wejścia SW są w decyzji danego działu i w między czasie również naprawiane. Jak wspominałem, każdy SW jest dokładnie testowany, a to zajmuje czas i ciągnie za sobą nowe poprawki jak znajdą się błędy. Gdyby Samsung wypuściłby szybko bez sprawdzania nowy SW również miałbyś pretensje, że coś nie działa. Zdecyduj czy zależy Ci na jakości czy na czasie, bo wszystkiego nie da się pogodzić.
Explorer
@ŁukaszG
Jedyna różnica pomiędzy softem z BTU wypuszczonym 07.02.2017 a tym wypuszczonym w XEO 24.02.2017 jest plik CSC odpowiadający za za przeproszeniem regionalny bloatware (nie kuś abym rozpakował plik i wskazał różnice). Tłumaczenie i poprawki były gotowe 17.01 kiedy wyszła pierwsza oficjalna wersja w BTU Tak samo były gotowe (przynajmniej tłumaczenia) w trakcie beta testów tego oprogramowania, które trwały w BTU od 04.11.2016.

Pomijając aktualizację systemu całego,co stało na przeszkodzie wydania Marshmallow z aktualną na dany miesiąc paczką zabezpieczeń do czasu opracowania aktualizacji całego systemu? Lepiej zostawić 2 miesięczną dziurę w zabezpieczeniach urządzenia?

Co miesiąc na w/w stronie Samsung publikuje CVS błędu, który naprawia dana miesięczna paczka zabezpieczeń. Także zostawiając telefon bez aktualizacji na 2 miesiące i jednocześnie podając błędy w oprogramowaniu zostawiacie otwarte drzwi i wskazujecie wektor ataku potencjalnym szkodnikom na użytkownika danego modelu z konkretną wersją łatki zabezpieczeń.

Wracając do Twojego "Samsung wypuściłby szybko bez sprawdzania nowy SW również miałbyś pretensje, że coś nie działa. Zdecyduj czy zależy Ci na jakości czy na czasie, bo wszystkiego nie da się pogodzić." - Samusng wypuszcza po 3-4 aktualizacje w Korei. Dlaczego? Dlatego że użytkownik zgłasza błąd, który jest naprawiany - dlatego wychodzi kolejna aktualizacja.

PONADTO, aktualziacje systemu naprawiające błędy to jedno, ŁATKI BEZPIECZEŃSTWA UDOSTĘPNIANE PRZEZ GOOGLE I UZUPEŁNIANE PRZEZ SAMSUNGA to drugie i niezależne. Skoro jest wersja X jest sprawna (bo przecież publiczna) to dodajesz łatkę aktualną na dany miesiąc i wypuszczasz do ludzi (nazywasz to ładnie security albo maintenance update) i wszyscy są zadowoleni.

Musisz zrozumieć różnicę pomiędzy aktualizacją całego systemu a miesięczną łatką bezpieczeństwa. Pierwsze naprawiają błędy w samym systemie przeszkadzające na co dzień w normalnym użytkowaniu systemu. Drugie łatają dziury w samym systemie operacyjnym które nie wpływają na działanie urządzenia w sensie odczuć użytkownika lecz otwierają wektor ataku tym niedobrym hakerom.

Rozumiem, że nie masz dostępu do informacji, które są odpowiedzią na moje pytanie - lecz przynajmniej swoimi odpowiedziami nie wprowadzaj w błąd innych użytkowników forum Czuwaj.
about.me/krzysztofbryk
Pathfinder

@KrzysztofBryk

musisz zrozumieć różnicę, że jeżeli dany oddział pracuje nad plikiem kastomizacyjnym CSC i go akceptuje to zostaje przy pierwotnej wersji AP i CP oraz zaakceptowanego CSC. Jeżeli było wydane CSC później to podmiana na SW na nowy z aktualną wersją zabezpieczeń wiążę się z testowaniem pełnego SW od nowa (AP, CP i CSC).

 

Musisz zrozumieć różnicę pomiędzy aktualizacją całego systemu a miesięczną łatką bezpieczeństwa. Pierwsze naprawiają błędy w samym systemie przeszkadzające na co dzień w normalnym użytkowaniu systemu. Drugie łatają dziury w samym systemie operacyjnym które nie wpływają na działanie urządzenia w sensie odczuć użytkownika lecz otwierają wektor ataku tym niedobrym hakerom.

Tak jak wspominałem dołożenie aktualnej łatki bezpieczeństwa wiążę się z ponownymi testami całości, Tobie się wydaje że nie wpływają na działanie urządzenia. Życie mówi coś innego, nie wprowadzaj proszę w błąd innych, za dużo powiązanych jest z tym czynników wewnątrz SW. 

 

Cierpliwości, trwają pracę nad poprawkami do Nougata, wkrtóce otrzymasz upragnione aktualizacje. Dostęp do informacji nie jest równieznaczny z tym, że można się nimy dzielić na tym etapie.

Explorer
To ma ręce i nogi, co więcej jest oczywiste.

Często jednak taką 'certyfikację' pierwsza zdobywa jakaś zapadła dziura (bez obrazy dla mieszkańców Wysp Owczych, którzy raz jako pierwsi dostali którąś tam aktualizację - to jest autentyczny przypadek). Oni są w stanie szybciej ją uzyskać niż nasze ogromne centrum R&D?

Litości Panie Gajowy

W przypadku Nougata certyfikację zdobyły szybciej takie potęgi R&D jak trynidad i tobago, grecja, cypr, argentyna, urugwaj oraz mnóstwo operatorów od izreala po rumunię I POLSKĘ (tak nawet im wyszło szybciej testowanie).

Także sorry winnetou, ale cytując klasyka: COŚ TU SIĘ NIE DODAJE.
about.me/krzysztofbryk
Autorzy z największą liczbą like