Wsparcie

Open search

A70, zbyt czuły ekran

Apprentice

Tydzień temu kupiłam nowy A70 w sklepie. W czasie rozmowy, kiedy telefon trzymam przy twarzy, zapala się ekran przez co dzieją się różne rzeczy (przeważnie zawieszenie rozmowy, górny rząd, środkowy przycisk). Najczęściej osoba, z którą rozmawiam po prostu się rozłącza bo mnie nie słyszy. A ja nawet o tym nie wiem bo też nie słyszę,że rozmowa została zawieszona. Jest to bardzo stresujące i denerwujące. Czy można to jakoś ustawić w ustawieniach? Czułość ekranu czy jakoś tak. Czy po prostu telefon jest popsuty? Telefon  poza tym działa w 100 % sprawnie i super. 

11 ODPOW. 11
Big Cheese

@Bujak, Podczas rozmowy telefonicznej wyświetlacz nie powinien się podświetlać o ile trzymasz telefon przy uchu. Może, to oznaczać problem z czujnikiem zbliżeniowym.

 

Jeżeli chodzi o czułość dotyku, to w Ustawienia --> Wyświetlacz znajdziesz opcję "Czułość dotyku", ale działa ona tylko w jedną stronę, czyli zwiększa czułość dotyku.

 

dotyku.jpg

 

Legend

@Bujak  To, co napisałeś, to nie jest problem z dotykiem a czujnikiem zbliżeniowym. Spróbuj załączyć ochrona przed przypadkowym dotknięciem. Czy masz taki soft w telefonie A705FNXXU3ASG6 ?

Screenshot_20190910-224631_Accessibility.jpgScreenshot_20190910-224547_Settings.jpgScreenshot_20190910-224607_Finder.jpg

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
Apprentice

Dziękuję za odpowiedź. Tak, chodziło mi o czujnik zbliżeniowy. Nie jestem zbytnio techniczna w telefonach stąd niefachowe słownictwo.

Mój soft to A705FNXXU3ASG1. 

Funkcję o której piszesz mam załączoną, pewnie prosto z fabryki. Jak widać nie pomaga na mój problem.

Big Cheese

@Bujak, A czy posiadasz na telefonie jakąś folię lub szkło ?

Apprentice

Dziękuję za odpowiedź. Jestem świadoma tego,że ekran nie powinien zapalać się gdy trzymam telefon przy uchu. Jednak to sie dzieje ,nawet jak staram się min w ogóle nie ruszać. Próbowałam również trzymać telefon wyżej lub niżej. Wciąż to samo.

Apprentice
Nie.tylko przezroczysty plastik w koło i na tył
Legend

@Bujak  Już kiedyś było podobny problem i pozostaje zgłosić ten problem przez apkę Samsung Members.

https://www.samsung.com/pl/apps/samsung-members/

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja
Apprentice
Dzięki za poradę. Tak zrobię
Superuser I
Superuser I

@Bujak, czujnik zbliżeniowy w modelu Galaxy A70 znajduje się w górnej lewej części wyświetlacza. Upewnij się, że jest zakryty w trakcie rozmowy. Jeżeli jego zakrycie nie powoduje wygaszenia ekranu to może oznaczać usterkę lub błąd po stronie oprogramowania. W pierwszym przypadku konieczna będzie wizyta w serwisie a w drugim oczekiwanie na nową aktualizację oprogramowania. Niestety ciężko stwierdzić gdzie leży problem, ale podejrzewam, że konieczna jest aktualizacja oprogramowania. Tak czy inaczej warto zgłosić błąd za pomocą Samsung Members zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami w tym wątku.

 

Galaxy-A70.jpg


>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Autorzy z największą liczbą like