Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A70] - jak przeslac pliki?

(Temat utworzony: 02-08-2019 11:44 AM)
15879 Wyświetlenia
Dejwixx
Student
Opcje

Witam!

Niedawno zakupiłem telefon Samsung Galaxy A70, w którego zestawie był jedynie kabel z obu stron typu C.

Nie dało rady podłączyć go do komputera, jak wiadomo, dlatego postanowiłem zakupić kabel, który po jednej stronie ma zwyczajne złącze USB a po drugiej USB-C, lecz po podłączeniu, komputer nie wykrywa telefonu ani w telefonie nie ma opcji, która pozwalałaby na transfer danych z telefonu i na odwrót, jedyne co, to telefon się ładuje. Moje pytanie jest takie, jak zatem podłączyć ten telefon do komputera? Nie mam pojęcia czy kupić jakiś inny kabel, bo może to być kolejne marnowanie pieniędzy, jak w przypadku poprzednika,

Pozdrawiam, Dawid.
P.S. Po instalacji SmartSwitch na komputerze i telefonie, dalej go nie wykrywa, jest cały czas komunikat w stylu ''proszę podłączyć kabel USB pomiędzy dwoma urządzeniami.''

0 Like
18 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Dejwixx, z reguły w pudełku razem z telefonem znajduje się kabel, który po jednej stronie ma złącze USB Type-C a po drugiej USB Type-A. Tym kablem możemy ładować telefon po wpięciu go do ładowarki lub podłączyć telefon do komputera. Jeżeli w zestawie nie było takiego kabla to trzeba go dokupić. Być może kabel, który kupiłeś nie jest kompatybilny z Twoim telefonem. Czy kupiłeś oryginalny produkt firmy Samsung? Telefon powinien być poprawnie wykrywany po podłączeniu kablem do komputera.


Dejwixx
Student
Opcje

Właśnie w pudełku był jedynie kabel, który z obu stron posiada wejście typu C, ponieważ takie wejście również jest w mojej ładowarce. Kupiłem kabel xline(?), który niestety tylko ładuje telefon po podłączeniu do komputera. I tutaj wychodzę z ogromną prośbą - mianowicie, czy mógłbym otrzymać link do strony, gdzie kupię oryginalny kabel do Galaxy A70?

Pozdrawiam. 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Dejwixx, oryginalny kabel posiada oznaczenie EP-DG930IBEGWW. W sklepie Samsunga nie jest dostępny, ale można go kupić np. w sklepie X-KOM w cenie 35 zł. To jest kabel uniwersalny.


Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Dejwixx obstawiam, że kupiłeś tani kabel i jest on "power only" służy tylko do ładowania, ponieważ nie ma żyły "DATA".


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Dejwixx
Student
Opcje

@Szewcu72 Właśnie wczoraj tyle siedziałem na necie i szukałem rozwiązań, że również sprawdziłem opakowanie. Jest to kabel firmy XLine, na opakowaniu jest napisane Charging & Data cable, także powinien służyć do przesyłania. Próbowałem tego typu rzeczy jak *#0808* i zmienić tryb, lecz to też nie poskutkowało. Wychodzi niestety na to, że muszę zakupić oryginalny kabel ;/ Miałem podobną sytuację z poprzednim telefonem, a mianowicie HUAWEI Mate 10 Lite, też przesyłanie danych mogło odbyć się za pośrednictwem oryginalnego kabla, niestety nie dało sie przesłać plików kablem, który ''leżał bliżej kompa''.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Dejwixx brałeś pod uwagę fakt, że sam kabelek też może być uszkodzony?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Dejwixx
Student
Opcje

Nie wziąłem tego pod uwagę, ponieważ telefon normalnie się ładuje. Chyba, że jest taka możliwość, że ładować będzie się normalnie, lecz transfer danych będzie niemożliwy? Kabel jest cenowo porównywalny do oryginału samsunga na x-kom, lecz byłem w sklepie, to stwierdziłem, iż nie będzie problemem, jeśli kupię inny, niestety, wyszło to na złe.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Dejwixx, koniecznie daj znać czy na oryginalnym kablu wszystko jest w porządku.


0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Cześć @Dejwixx,

Mam dla Ciebie kilka wskazówek, które mogą uchronić Cię przed potrzebą zakupu kolejnego kabla :smiling-face:

 

Sprawdź, czy masz zainstalowane sterowniki. W tym celu:

1. Na komputerze i telefonie zainstaluj Smart Switch, który służy do wykonywania kopii zapasowej. Wraz z tym programem urządzenia pobiorą odpowiednie sterowniki. Linki tutaj: Windows i Android.

2. Zainstaluj sterowniki USB od Samsungr: Klik!

 

Dodatkowo warto podłączyć kabel do innego komputera.

 

Inne rozwiązanie to skorzystanie z oprogramowania Samsung Flow, które pozwala udostępniać pliki pomiędzy urządzeniami poprzez połączenie do jednej sieci Wi-Fi lub moduł Bluetooth. Do pobrania tutaj: Windows i Android.

 

Powodzenia! Koniecznie daj znać, co z tego wyszło :smiling-face: