Wsparcie

Open search

A5 2017 - Zalany ?

First Poster

Witam. Jak to jest możliwe że telefon wodoszczelny się zalał ?  Pacjentem jest A5 2017. Wpadł do wanny, wytarłem go i niby wszystko ok. Następnie się rozładował i nie chce się już włączyć. Potraficie mi to jakoś wytłumaczyć ?

10 ODPOW. 10
KrzysiekK Moderator
Moderator

Cześć Vandetta_13

W opisanej przez Ciebie sytuacji konieczna będzie diagnoza serwisowa. Technik przeprowadzi test szczelności telefonu. Na tej podstawie będzie można ocenić jak płyn dostał się do wnętrza urządzenia.

Po przeprowadzonej ekspertyzie otrzymasz informację o możliwości i warunkach naprawy/wymiany telefonu.

Najbliższy punkt serwisowy znajdziesz pod adresem: http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Moj telefo zostal wyprany w krótce zona go nie wyjela byla tylnia klapka uszkodzona i tamtedy dostala sie woda .Zdenerwowany go tam znalazlem bo szukałem gdzie telefon....a on sie kapal ...Zdemontowalem tylną klapke rozkrecilem wysuszylem suszarką odkurzaczem resztki wody .Poskladalem i dziala bez zadnych problemow .Samsung górą!!

Big Cheese

@Olek81Ile czasu od momentu jego poskładania już go używasz ?

Superuser I
Superuser I

@Olek81, masz dużo szczęścia jednak jeżeli woda miała styczność z układami scalonymi to po czasie mogą wystąpić problemy.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser II
Superuser II

@Olek81 ponieważ woda w pralce zawierała chemię, która wchodzi w reakcję chociażby z miedzią, to obawiam się, że po jakimś czasie może dojść do korozji/utlenienia się obwodów. :(

Oczywiście życzę Ci, aby do tego nie doszło. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Big Cheese

Ja miałem tak z S4 po zalaniu. Wymieniłem płytę główną, wyczyściłem dokładnie wszystkie styki i poskładałem. Telefon działał miesiąc i padnął wyświetlacz:

s4.jpg

Prawdopodobnie korozja zjadła taśmę wyświetlacza i układ scalony na niej. Niestety do niej nie szło się dostać bez odlkejania wyświetlacza od ramki. Obecnie czekam na nowy panel.

First Poster
Uzywam go jakis miesiąc od zalania nie ma problemow zadnych wlasnie z niego pisze tą odp.Nie dosc tego ze sie wypral to jeszcze tez wyplukal .Moze miałem szczescie ale wody bylo po szyje .Wysuszylem i dziala bez zazutu .Myslale ze strata ale wcale nie .Tylko klapke musze wymienic .
First Poster

Telefon chodzi kokol 1 miesiac innic mu nie dolega .Wszystko git majonez .

First Poster
Miesiąc na pewno.Wszystko działa bez zarzutu.
Autorzy z największą liczbą like