Wsparcie

Open search

Źródło dźwięku powiadomień aplikacji

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice
Do tej pory ustawiając dźwięk powiadomienia konkretnej aplikacji miałem wybór pomiędzy dźwiękami systemowymi, a dźwiękami podanymi z Zedge. Każdorazowo musiałem jednak wybierać źródło dźwięków i kliknąć TYLKO RAZ lub ZAWSZE. Raz omyłkowo kliknąłem ZAWSZE dla dźwięków systemowych i teraz mogę wybierać tylko spośród preinstalowanych sygnałów. Jak to cofnąć? Spróbowałem odinstalować aplikację i zainstalować ponownie, ale nic to nie zmieniło. Ściągnięcie innej apki z dźwiękami także nic nie dało.
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Big Cheese

@milo2019  napisał(a):
 Jak to cofnąć?

Ustawienia --> Aplikacje --> 3 kropki --> Domyślne aplikacje --> Ustawienie jako domyślnej --> Pamięć multimediów --> Czyszczenie ustawień domyślnych

 

domyslne.jpg

 

Teraz przy wyborze dzwonka powinieneś mieć znów dostępny wybór.

6 ODPOW. 6
Hotshot

@milo2019  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale kwestie związaną z dzwiękiem dla poszczególnych aplikacji możemy znaleźć w Ustawianiach > Aplikacje > wybieramy konkretną aplikacje > Powiadmonienia > Ogólne Powiadmienia > Dzwięk.

Apprentice
Niezależnie czy wybiorę ścieżkę dostępu z poziomu POWIADOMIEŃ: Ustawienia > Powiadomienia > Powiadomienia aplikacji > Aplikacja > Typ powiadomienia > Dźwięk czy też z poziomu APLIKACJI (tak jak napisałeś), mogę wybierać tylko z dźwięków systemowych. Dalej nie mam dostępu do dźwięków pobranych z Zedge, pomimo tego, że są w Moich Plikach. Co ciekawe, dla aplikacji, w których już zdążyłem ustawić dźwięk z Zedge, dalej mam ustawione te dźwięki, ale przy próbie zmiany na inny mam tylko te od Samsunga. Nie wiem jak wrócić do tego, aby system pytał skąd wybrać dźwięk. Głupota a nie daje mi żyć.
Hotshot

@milo2019  Sprawdziłem u siebie na kilku aplikacjach i również wybór dzwięków mam tylko te z dzwiękami systemowymi, nie mam mozliwosci wyboru innych zapisanych w plikach.

Dla jakiej aplikacji chcaiłeś przypisać te dzwięki?

Apprentice
Jeśli masz zainstalowane minimum 2 niejako dublujące się aplikacje, system pyta, z której chcesz skorzystać i daje możliwość jednorazowego wyboru lub ustawienia wyboru jako domyślny. Tak samo jest np. gdy chce się wysłać zdjęcie przez Messengera - klikasz w dolnym polu ikonkę załączenia zdjęcia po czym wyświetla się systemowy komunikat WYKONAJ CZYNNOŚĆ PRZEZ i pokazuje miniatury ikonek - u mnie np. Galeria (Samsung), Zedge i Zdjęcia (Google Photos). Poniżej miniatur dwie opcje - TYLKO RAZ i ZAWSZE. Tak samo było w przypadku ustawienia dźwięków, ale omyłkowo raz kliknąłem ZAWSZE. A aplikacje, dla których chcę mieć spersonalizowane dźwięki to np. Whatsapp, Messenger, Google Calendar, Lista zadań, Notatki Keep, Gmail itp. Chcę różne charakterystyczne dźwięki dla różnych apek, żeby bez sięgania po urządzenie wiedzieć jakie powiadomienie akurat otrzymałem.
Big Cheese

@milo2019  napisał(a):
 Jak to cofnąć?

Ustawienia --> Aplikacje --> 3 kropki --> Domyślne aplikacje --> Ustawienie jako domyślnej --> Pamięć multimediów --> Czyszczenie ustawień domyślnych

 

domyslne.jpg

 

Teraz przy wyborze dzwonka powinieneś mieć znów dostępny wybór.

Apprentice
Dzięki! Właśnie o to mi chodziło! 👍
Autorzy z największą liczbą like