Podpora

Open search

UE65NU7172

First Poster

Dobrý den,

doteď mám doma TV UE40D6750WS a jsem maximálně spokojený. Přestěhoval jsem se a potřeboval bych něco většího. Pokusil jsem se orientovat v nabízených modelech, ale opravdu tápu. Dříve jsem vybíral zejména dle Hz, ale v současných označeních televizí se ztrácím. Zvažuji model UE65NU7172. Vůbec netuším zda 1300PQI je srovnatelné s mými 400Hz? Můžete mi prosím někdo poradit?

 

děkuji

2 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 2
Explorer

Zdravím,

 

ona je potíž, že poslední dobou výrobci Hz neuvádí a používají zmatečné označení.  Jenže - zas tak zmatečné to není, protože používají technologie, které si digitálně "dopočítají" obnovování obrazu tak, že to pozná opravdu jen trénované oko. Samsung má právě PQI - Picture Quality Index. A jiné firmy zase mají jiné - své označení.

 

 

 

Televize, kterou uvádíte, má 50 HZ a PQI 1300.

 

Upřímně - mám také TV Samsung, řadu MU a nemůžu si ji vynachválit - UE50MU6172. Ta má také 50 HZ a PQI 1300.  Sport a rychlá akce - všechno bez problémů. Ale jak píšu  - nemám trénované oko, tak nevím, jestli to  je tím, ale při nákupu jsem srovnával s televizí se 100 Hz panelem (2600 PQI) a rozdíl jsem neviděl.  PS: Vybíral jsem přímo na prodejně a srovnával 50 Hz a 100 Hz naživo a bez 4K rozlišení.

 

Panely mají pevně dané frekvence - 50, 100 a 150 Hz. Pokud výrobce udává více, určitě je dobré si zjstit, jaké technologie stojí za takto vysokým číslem Hz. Samsung proto udává PQI a tam je vše jasné

 

Dejte vědět, jak jste pořídil

 

AG

 

 

Pathfinder

Přesně tak, těch 200, 400 a 600 Hz dřívě se dopočítávalo a ve výsledku se to stejně nedalo srovnat s poctivou 100Hz plazmou.. Teď má Samsung jiné technologie na plynulý obraz. Určitě doporučuji. Máš sice skvělý model, ale schválně si zajdi někde na prodejnu a pohrej si tam s nastavením a uvidíš ty rozdíly. Mají tam ty jejich dema a je to občas nastavené tak, že by to ani laik nekoupil.

 

Aktuálně probíhá i Samsung Days, tak můžeš i něco ušetřit - https://www.obchod-samsung.cz/samsung-dny

 

Autoři s nejvíce přijatými like