Podpora

Open search

UE49NU7172 screen mirroring - problém

First Poster

Zdravím,

koupil jsem TV Samsung UE49NU7172 a mám menší problém s funkcí zrcadlení obrazu (screen mirroring). Často se mi stává, že se k televizi nemůžu připojit (ani telefonem, ani z notebooku). Telefon televizi najde, ale připojení skončí neúspěchem (zkoušel jsem několik telefonů). Zjistil jsem, že pak pomůže jen to, když TV na chvíli odpojím z elektrické sítě, pak ji zase připojím a zrcadlení funguje. 

SW v TV je aktuální, zkusil jsem několikrát vše uvést do "továrního" nastavení ... Je i jedno, jestli je TV připojená k internetu nebo ne. Nic to zatím nevyřešilo.

Nevím, jestli mám televizi reklamovat. Neřešil jste náhodou někdo podobný problém?

Díky.

3 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 3
Pathfinder

S tímhle jsem se už setkal několikrát. A ne jenom u Samsung TV. Většinou to bylo připojovaným zařízením, tedy je to záležitost telefonu, ne TV. Situace, kdy jsem zkoušel ze 3 telefonů/tabletů a 1 fungoval, 2 blbnuly. Dělá to poměrně často i na prezentacích s různými značkami, možná je to nedoladěný protokol mirroringu samotného.

Ještě mě napadá, máte českou distribuci TV i telefonu?

P.S.: Ještě bych vyzkoušel připojit přes Wifi Direct.

Pathfinder

Já osobně používám iMediaShare a funguje pokaždé, čím jsem si vysvětlil, že to není chyba TV.

First Poster
Díky za odpověď. Všechno mám z CZ distribuce. Ten iMediaShare vyzkouším, dobrý tip, díky. Teď jsem si s tím opět několik večerů hrál a pořád z toho nejsem moudrý.

Zkouším připojovat Huawei P9 (Android 7), Huawei MediaPad M2 (Android 6), Xiaomi RedMi 3s (Android 6) a Samsung Galaxy A5 (2017) (Android 8).

Největší problémy mám s P9, ale zaráží mě, že 100% nefunguje ani ten Samsung, ten se připojí ze všech nejrychleji a pokud se připojí, tak je to nejplynulejší. Nicméně i ten občas televize ignoruje a právě u něj jsem si všiml, že když nedojde k úspěšnému spojení, napíše něco ve smyslu, že mám připojované zařízení odpojit od elektrické sítě a zkusit to znovu.

Také jsem zjistil, že někdy pomůže i "obnovení sítě" v televizi. Někdy zase restart mobilů / tabletu. Zkoušel jsem i všechna zařízení odpojit od domácí sitě a propojovat je jen mezi sebou (zařízení vs. televize), což mělo za výsledek, že když se propojí, tak např. ty Huaweie jsou také připojené rychleji a zrcadlení je plynulejší.

Asi to prostě nebude 100% funkcionalita a jak píšete, samotný mirroring má své mouchy (navíc pokud chce člověk připojit zařízení různých výrobců).

Primárně mi šlo zjistit, jestli není vadná televize, což tedy asi nebude.
Autoři s nejvíce přijatými like