Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

TV QE 55 9FN problem obrazu

(Téma vytvořeno: 12-04-2019 07:55 AM)
2082 Zobrazení
LujdziL
Apprentice
Možnosti

Ahojte mám problém pri rýchlejšie pohibujucich sa scénach sú sekane ako keby nestihala grafika. napr. niekto rychlesie pohne rukou je ten konkrétny pohyb sekavy nie cely obraz a je jedno z akého zdroja a v akej kvalite skúšal som už všetko nakoniec aj reklamacia a výmena dosky, ale nič sa nezmenilo a vyjadrenie technikov je to softvérové.Normálne začínam ľutovať, že som kúpil tuto TV.

8 Odpovědi
JacobInDaHouse
Pathfinder
Možnosti

Ahoj. Nešlo by to nahrát na mobil? O "zasekávání" se bavím spoustu let s dost lidma, ale každý to vidí jinak...Každé lidské oko vnímá jinačí maximální hodnotu snímků za sekundu, proto se někomu může zdát, že se to trhá a ostatním ne. Dokonce se to i blbě nahrává, resp. zachytává na kameru, ale za pokus nic nedám, chtěl bych to vidět. Je to zvláštní, když to technici neviděli a je jich tam několik a dělá to i po reklamaci. Ještě když je jedno z jakého zdroje a o jaký obsah šlo.

Díky.

0 Like
LujdziL
Apprentice
Možnosti

Ahoj

Môžem ti to natočiť, ale až okolo sviatkov budem doma. Ešte ti to upresním technici to videli, že to trhá...

0 Like
Marian_X
Explorer
Možnosti

Ahoj, 

 

uvedený jav vnímaš od zakúpenia TV alebo spočiatku bolo všetko v poriadku?

Možno by stálo za vyskúšanie, ako sa na rovnakej scéne, kde problém vidíš, TV správa:

-ak meníš obrazové režimy

-ak meníš nastavenia obrazu (odborné nstavenia) - Auto Motion Plus, Dig. redukcia šumu

 

Technici mali TV v servise, skúšali TV na nezávislom zdroji od Tvojich?

 

Ak je problém aj s obrazom z USB, Tvoj predajca Ti vyjde v ústrety a polí Ti vyskúšať inú TV na predajni.

 

 

Ďakujem.

 

LujdziL
Apprentice
Možnosti

Tento jav som si všimol od zakúpenia TV. Technici pustili svoje video cez USB v 4K rozlíšení tam to bolo tiež spozorovane až, keď som im povedal presne kedy a vracal som video naspet. Auto Motion plus dali na maximum všetko, a to som sa dozvedel pri starších TV tato funkcia nebola. Ja som postrehol, keď sú obidve funkcie na plno tak to trhanie sa snaží rozmazať. Spozoroval som to pri setoboxe cez h dmi v rozlíšení v HD rýchle pohyby sekane, a tak isto napr. Video klip cez youtube v 4k rozlíšení a aj v HD rozlíšení.
Po výmene dosky vstupov to iste žiadna zmena.
Po vypnuté Auto Motion plus sa nedá pozerať Tv to seká strašne celý obraz...

 

Dakujem

0 Like
Marian_X
Explorer
Možnosti

Tak to ma skutočne mrzí.

 

Zajtra môžem vyskúšať inú Q9, pošli tip na video (ak máš záujem), prípade konkrétnu scénu, kde by som

si mohol overiť správanie TV.

 

Akú máš verziu firmware, pls?

Servis poruchu ďalej rieši?

 

Ďakujem.

 

0 Like
LujdziL
Apprentice
Možnosti

Najväčší problém Tv robí scéna biely podklad ako napr. s nech. 
Vidno na tomto videu v 4k rozlíšení https://youtu.be/2Vv-BfVoq4g , keď na snehu idú na snowbordoch cez rampu oni sú sekaní alebo na tom to https://youtu.be/YyWru2XOiK0 v HD on je sekany len on nie celi obraz pohybi.

 

Firmare je najnovší to si stiahlo hneď myslim 1203.

 

Technici veľmi nič vymenili dosku a prevdepodobne je to softver.

 

Dakujem

0 Like
WoodMan
Navigator
Možnosti

To video od Eda Sheerana se mi seka i na PC a i na 720p. Nejspis blbe uploadle.

Tyga se mi seka, kdyz jsou zabery zblizka na oblicej, a stejne jak u minuleho videa. Nemuze to byt nejakym formatem, v kterem nataci? Kdyz si dal tyhle konkretni dva pripady, tak bych to videl na problem u toho, ze tve oko vnima vic nez u ostatnich. Na AVmanii je taky dost borcu, kteri vidi mnohem vic nez ostatni a vic nez i nekteri technici ci mistni geeks, kteri se pohybuji v profesi pres 20 let.

 

Chtelo by to opravdu zajit do prodejny a vyzkouset si tvoje konkretni priklady treba na OLE od Sony a na par high endovych TV, jestli to uvidis aspon na jedne dalsi Tv, tak je to jasne.

0 Like
LujdziL
Apprentice
Možnosti

Ahoj

Tak u toho druheho videa Tyga skus si vsumnut hlavne ked je vo vzduchu v tedy to vidno najviac on celkovo je sekany na pc mi to ide pohode tak neviem.

A skusim na predajni ked bude na to cas vdaka za reakciu.

0 Like