Podpora

Open search

Problém TV vysílání QLED TV

Apprentice

Dobrý den,

 

chtěl bych se zeptat, jestli se to někomu nestalo také, že mi obraz při vysílání DVB-T2 často "kostičkuje" a pak vysílaní jakoby zamrzne a následně spadne na obrazovku "vybrat zdroj vysílání". Asi tak měsíc (možná víc, už přesně nevím) se to děje na každém kanálu, ať už ČT, Nova, Prima apod.

Když ale koukám na vysílání technologií DVB-T, tak vše jde bez problémů!

Anténu mám klasickou, která nikdy nezlobila a vysílání DVB-T2 ještě někde v první polovině roku běželo celkem krásně.

 

Otázka zní: Je problém v TV (One connect boxu), ve vysílači někde v dáli nebo v anténě?

Trošku se obávám odpovědí, že problém je mezi pohovkou a televizí .

 

Předem děkuji za odpověď.

 

TV: Samsung QE55Q7F

3 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 3
Pathfinder

Ahoj, určitě problém není v TV. Řeší se to několik měsíců a téměř v každém regionu na různých TV.

 

Faktory jsou například - slabá anténa, kde si nevystačí s okolním rušením

                                             - výpadky přímo na vysílači (údržba, přesměrování)

 

Mně to zlobí také, ale jsou různé varianty. Někomu kostečkuje, někomu vypne hned. Mně to třeba vypne na den-dva a pak to zase jede, přitom mám kvalitní parabolu v panelovém domě, takže kdo ví. Dávno jsem kvůli tomu přešel na Skylink a IPTV.

Pak ti ještě občas TV naladí 2 stejné programy na jiném pásmu, tak zkusit přeladit celé a vyzkoušet jiné programy. Pokud nic, tak s tím ty nic nevyřešíš. Třeba dohledat vysílač a řešit to s nimi.

 

Tady si můžeš přečíst zkušenosti ostatních- odkaz                              

Apprentice
Děkuji moc za Vaši odpověď.

Dost jste mě uklidnil, že to není televizí. Zkusím Vaše doporučení a uvidíme.

Mějte se krásně a ještě jednou děkuji.
Explorer

Ha, konečně někdo, kdo má "stejný" problém jako já. Nicméně u mě to možná bude souběh problémů. Mám QE65Q9FNA, 2km od vysílače. Kvalitní nová směrová anténa s LTE filtrem.

 

1. Hned po vybalení a prvním zapnutí nefunkční DVB-T tuner, scan trval 2 sekundy, našel 0 programů. Tuner naskočil až když jsem vypojil a zapojil napájení. Pak 14 dni bezproblémového provozu. Pak toto po zapnutí TV: https://www.youtube.com/watch?v=puPy36I5zHc&t=98s . Na všech programech TV hlásí "Bez signálu", off-on nepománá. Ověření, že je signál, pomocí settop boxu. Po odpojení a zapojení napájení TV opět funguje. V rámci reklamace provedli pouze reset do továrního nastavení, více odmítli řešit.

 

2. Od reklamace uplynulo něco přes měsíc a zatím se tuner nezasekl, nicméně extrémě kostičkuje, netuším jesti na více multiplexech, ale nejvíce sleduji Comedy central na DVB-T2 na kanálu 31 554Mhz, takže daleko od LTE. Občas se obraz zasekne na sekundu, občas déle, ale nikdy jsem nestihl problém natočit, až jednou, kdy obraz vypadl na minuty:

https://www.youtube.com/watch?v=zB52FtR4KSM

 

Uvažuji, že nastavím permanentní nahrávání comedy central na settop boxu a až se problém objeví znovu, můžu řešit co dál.

 

Autoři s nejvíce přijatými like