Podpora

Open search

Přehrávání filmů z NAS

First Poster

Dobrý den, 

Mám televizi Samsung QE55Q8FN a snažím se vyřešit problém s přehráváním filmů z domácího úložiště NAS.

Na to, že zvuk formátu DTS nepřehraju jsem si zvykl, ale že se mi s filmem nenačtou titulky mě zaráží, jelikož to moje starší televize Samsung zvládala bez problémů. Pokud mám titulky vloženy přímo do filmu, tak je televize načte, ale jakmile dám titulky jen do stejné složky společně s filmem jak se to běžně dělá, tak mi je televize nenačte. Film i titulky se samozřejmě jmenují stejně a formáty obou souborů televize taky zvládá. Když stejnou složku s filmem a titulkama dám na USB fash disk, tak už mi je televize načte. Ještě zopakuju, že stará TV s tím problém neměla. Nevím kde je teda chyba, takže budu rád za každou radu.

9 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 9
Pathfinder

Ahoj, příponu dáváš .sub nebo .srt? Zkus prohodit, jestli pomůže. Co máš za konkrétně za disky a jaký NAS?

First Poster

Přípona souboru s titulkama je .srt a když zaměním za .sub, tak je to stejné. NAS mám od Western Digital My Cloud EX2 Ultra. Mám v tom originál disky WD Red NAS 4TB.

First Poster

Zkus nainstalovat do nasu plex a do tv... Jestli to tedy nas podporuje

First Poster

přes PLEX jedu teď a titulky to načte, ale ne úplně korektně. Nevím jestli mu dělá problém diakritika, ale semtam jsou i slova dost zkomolený. Ale aspoň to teda ty titulky načte. Zatím jsem se naučil vždycky titulky přes program vložit přímo do filmu a funguju tak, ale je to trošku zdlouhavé.

First Poster

Na problém s tytulky jsem u plexu nenarazil. V nastavení plexu jsem nic nenašel jen dost obecně přehravám na tv qe55q7fam

Explorer

Měl jsem stejný problém, nainstaloval Serviio, který omezení DLNA, což je mimochodem naprosto debilní protokol umí omezit. Nezapomenout vybrat pro streamovací zařízení správný profil.
Spíše mě teď trápí, že vestavěný DLNA player v TV Samsung má limit na 200 položek.

Superuser I
Superuser I

Pokud používáš DLNA, tak ten protokol to neumí. Pokud sdílíš přes sambu (windows sdílení) tak ano. Nebude to v tom, že stará TV měla sdílení a noví DLNA?

Já tohle vyřešil koupí Rapsberry a instalací Kodi, filmy sdílím přes Sambu a je to super. Ale já nemám Samsung TV.

 


Highlighted
Explorer

DLNA titulky podporuje, jen je třeba mít správnou kombinaci klient-server. Na NAS nahoď serviio, je jak pro Synology tak QNAP. Pro TV je třeba nastavit správný profil, takto nové TV tam ještě nejsou, ale mě funguje perfektně profil pro Samsung TV (M-Series), samozřejmostí je, že fungují i externí titulky. Plex je samozřejmě také funkční, ale já jej nesnáším.

PS: má Q8 řada taky v DLNA omezení na 200 položek ?

 

ps: mám samozřejmě na mysli titulky bez transkodování

First Poster

Já už si na ten Plex zvykl. Vlastně se mi i líbí to, jak to je všechno rozdělený a vidím tam všechny potřebné informace. 

Co se týče toho zobrazení těch 200 položek, tak já jsem to zkusil tak, že jsem si otevřel složku se všema fotkama a normálně mi to ukázalo přes 7000 fotek. 

Autoři s nejvíce přijatými like