Támogatás

Open search

Mit jelent a film mód érdemes bekapcsolni?

Apprentice

helló a tv kép beállításoknál mit jelent a film mód? érdemes bekapcsolni? (nem a külön FILM nevű sablonra gondolok, hanem a sablonokon belül némelyiknél van bekapcsolhatóó 1 és 2 es számú mód .) Angol nyelven  nem beszélek, de csak angol leírást találtam, abból azt szűrtem ki , hogy nem érdemes bekapcsolni, de ha lehet segítene ebben valaki és elmondaná ,mi ez az opció és érdemes e bekapcsollni?

4 VÁLASZOK 4
Superuser I
Superuser I

film mode.png

Auto 1: Alkalmazza a Film módot az egész képernyő tartalmára.

Auto 2: Alkalmazza a Film módot a kép azon részére, amely 3:2-es "kiterjesztéssel" (nem találtam rá magyar megfelelőt) készült.

Itt az NTSC és PAL közötti váltásról van szó.

Az olyan filmek, amik 24 képkocka/másodperc sebességgel készültek, NTSC esetén problémásak, emiatt lassítani és "simítani" kell őket. Ha magyarországi forgalmazásból vetted a TV-t, nem látom értelmét a 3:2 alkalmazásának, mivel a SECAM/PAL tud elvileg dolgozni ezzel a 24FPS értékkel.

Képmódok magyarázata:

picture modes.png

Tónusok esetén általában az adott fő szín mértékének változtatásáról van szó.

tónus.png

@Tomcsi  írta:

hogy nem érdemes bekapcsolni, de ha lehet segítene ebben valaki és elmondaná ,mi ez az opció és érdemes e bekapcsollni?

Ez a Te igényeidtől függ, próbáld ki őket nyugodtan 😉

Apprentice

köszi magyar a tv. Ha ezt bekapcsolom de mégse kell a tv-nek akkor se ártok vele? bocsi tényleg nem értekhozzá első Samsung tvm (másik márkákba nem igen van ilyen ha jól tudom)  az Auto1 módot próbálgattam.

Superuser I
Superuser I

Ártani nem fogsz vele.

Apprentice
köszi akkor marad jobban tetszik így a kép
Legelismertebb szerzők