Támogatás

Open search

Kell kímélni a ledeket?

Highlighted
MEGOLDVA
Apprentice

üdv 1 pár portálon azt olvastam, hogy ha csúcson van a háttérfény beállítás a ledek hamar kiégnek, jelen tv-men viszont ha csak 1 kicsit is lehúzom a fényt vagy az energiatakarékos módot leveszem , sötét élvezhetetlen lesz a kép legalábbis nappal(kivéve a kiemelt, opciónál de az meg nem tetszik) így 50-esen nézem a film nevű beállítást, viszont 1 kicsit félek, hogy így meg hamar kiég a tv, sajnos napi legalább 6 órát működik, mert mozgéssérült vagyok, nyílván sokat nézem ez miatt, viszont tartok is tőle, hogy így hamar megadja magát valamelyik LED, szóval most akkor valóban lejebb kell húzni, vagy ne kell aggódnom sokáig bírja? megköszönném ha 1 hozzáértő segítene, Tomi

1 ELFOGADOTT MEGOLDÁS

Elfogadott megoldások
Superuser II
Superuser II
Kedves Tomcsi!
Az egy teljes mértékben igaz állítás, hogy a LEDek (meg amúgy minden más alkatrész, legyen az elektronikai, mechanikai, vagy bármi más) gyorsabban öregednek, ha nagyobb terhelésen használjuk őket.
A TV-knél általában van külön Fényerő és Háttérvilágítás beállítására mód. Előbbi ugyanolyan erősségű háttérvilágítás mellett teszi világosabbá a képet. Ezzel veszít a fekete/sötét színek terén, de egy világos szobában ez talán annyira nem zavaró. A másodikkal pedig a LED háttérvilágítás fényességét lehet állítani, ami valóban csökkenti az élettartamot. Ha becsülni kéne valamit, akkor teljes fényerőn 20000-30000 órát saccolnék, 70%-on 40000-50000-et, 40% alatt pedig 60000-80000-et. (Ez napi 10 óra használattal kb. 5-7, 10-12, 15-20 évet jelent. Ez idő alatt sajnos bármi más is elromolhat a TV-ben a háttérvilágításon kívül.)
Természetesen ezek a számok nagyban függenek a készülék évjáratától, kategóriájától.
A készülék élettartamát lehet javítani, ha biztosítjuk számára a megfelelő hűtést. Ezt a hátul lévő szellőzőnyílások rendszeres pormentesítésével tudjuk elősegíteni, továbbá azzal, ha klimatizált szobában használjuk a készüléket.

Üdv, Ádám
2 VÁLASZOK 2
Superuser II
Superuser II
Kedves Tomcsi!
Az egy teljes mértékben igaz állítás, hogy a LEDek (meg amúgy minden más alkatrész, legyen az elektronikai, mechanikai, vagy bármi más) gyorsabban öregednek, ha nagyobb terhelésen használjuk őket.
A TV-knél általában van külön Fényerő és Háttérvilágítás beállítására mód. Előbbi ugyanolyan erősségű háttérvilágítás mellett teszi világosabbá a képet. Ezzel veszít a fekete/sötét színek terén, de egy világos szobában ez talán annyira nem zavaró. A másodikkal pedig a LED háttérvilágítás fényességét lehet állítani, ami valóban csökkenti az élettartamot. Ha becsülni kéne valamit, akkor teljes fényerőn 20000-30000 órát saccolnék, 70%-on 40000-50000-et, 40% alatt pedig 60000-80000-et. (Ez napi 10 óra használattal kb. 5-7, 10-12, 15-20 évet jelent. Ez idő alatt sajnos bármi más is elromolhat a TV-ben a háttérvilágításon kívül.)
Természetesen ezek a számok nagyban függenek a készülék évjáratától, kategóriájától.
A készülék élettartamát lehet javítani, ha biztosítjuk számára a megfelelő hűtést. Ezt a hátul lévő szellőzőnyílások rendszeres pormentesítésével tudjuk elősegíteni, továbbá azzal, ha klimatizált szobában használjuk a készüléket.

Üdv, Ádám
Apprentice

köszi akkor nézem az élénk menüt, mert abba még akkor is jó a kép ha a háttérvilágítást 50-ről 30ra húzom, e két szám között sok a különbség , nekem nem %-ot ír csak számokat gondolom így akkor valóban meg nyújthatom a tv életét. (LED téren) amúgy 1 éves kb. azt tudom hogy bármi elromolhat de a ledeket lehet kímélni, ezért kérdeztem mi a helyes 

Samsung ue49nu7102 a típus

Legelismertebb szerzők