Podpora

Open search

HDR kolisanie jasu

Highlighted
First Poster

Mam UE55KS7502 a pri prehravani UHD v rezime HDR kolise jas v zavislosti od sceny, ECO mod aj Smart LED mam vypnute.

5 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 5
Pathfinder

Pokud TV upravuje jas nějak přehnaně, tak prvně zkusit přepnout na režim Movie v nastavení obrazu. Pak zkusit vypnutí HDMI UHD color. Každopádně tenhle auto dimming je vlastnost lepších TV a má to být plus, nicméně vídávám lidi, kteří tvrdí opak. Dřív to bylo fixnuté na film, teď od nových TV je funkce vylepšená, že si to upravuje dle aktuální scenérie, tedy v reálném čase.

Pathfinder

To by mělo vypnout dimming na TV, ale pokud se díváš přes PC, tak musíš vypnout přes service menu.

Jak se dostat do service menu je zde. Tam vypni PC Mode Dimming Support.

Případně ještě v ADC/WB nastav:

2nd_R_L z 30 na 120

2nd_G_L z 30 na 120

2nd_B_L z 30 na 120

First Poster

mam len smart remote control da sa aj nim dostat do servisneho menu ?

71SI2GFVFTL._SL1500_.jpg

Pathfinder

S tímhle remote to nepude. Neznáš někoho, kdo ti půjčí klasický? Pokud ne, tak ti nezbývá než zavolat na support...Řeknou ti co a jak a můžou se do service menu dostat dálkově.

First Poster

Ahoj  Jakobíne,
vypadá, že se vyznáše.
Tuto radu jsem našel v cizojazyčných fórech, ale nevím jistě, zda to řeší můj problém

a zda tím nepříjdu ozáruku :-(

Mám 3 měsíce EU55MU8002 a štve mě kolísání jasu, ale spíš opačné.
Tz. přehrávám přes HDMI z PC HD video s titulky. Obraz je ok, jask stálý. Ale pokud se titulky

objeví v tmavší scéně, vyletí jas celého obrazu nahoru a samozřejmě to degraduje barvy, kontrast.. prostě fuj.

150022_AA180213091109713994.jpg150022_AA180213091109713994_2.jpg
Diskuse s českým supportem Samsung nikam nevedla, posílá mě s tím na reklamaci.
Já se ale bojím, že to bude k ničemu a je to rádoby-cool vlastnost TV, která ale nejde uživatelsky vypnout.
(Ano, v 100% černém obrazu TV úplně vypne podsvícení, ale hlavně mě štve to zvyšování než snižování).

Na základě 10(!)let staré rady z internetu jsem se vzyšování zbavil přepnutí zdroje jako Herní konzole, a následným
spuštěním Herního módu,  ale pak svítí jas furt a člověk musí zase doladit obraz, jednak přijdu o některé jiné vlasntoti v obrazové nabídce :-(

Máš na to nějaký názor? Je to součástí Dimmingu které lze vypnout v servis menu? Má to vliv na zárku? Díky moc :-)

Autoři s nejvíce přijatými like