Podpora

Open search

FAQ - DO nereaguje jen na VYP/ZAP

MichalaV Moderator
Moderator

Smart ovladač (řada M a Q)

 

V následujících krocích si ukážeme jak používat Smart ovladač.

 

1.png

 

1) Párování ovladače. Pokud se Vám ovladač s TV nespáruje při prvotním nastavení TV, stiskněte na ovladači tlačítka Zpět a Pause, po dobu 5 vteřin, cca 5-10 cm od televize. Na obrazovce se objeví, že se TV páruje s ovladačem.

 

2.png

2) Hlasové zadávání.  Stiskněte na dálkovém ovladači symbol Mikrofonu a poté již můžete zadávat hlasové příkazy (pozn.: Hlasové příkazy jsou pouze v anglickém jazyce).

 

3.png

3) Tlačítko 1 2 3, vyvolá nabídku numerické klávesnice a vyvolání teletextu. Klávesnici si můžete nastavit, zda chcete, aby se zobrazovala v horní nebo dolní části obrazu.

 

4.png

 

4) Stiskem tlačítka s barevnými tečkami, vyvoláte nabídku barevných tlačítek a tím jejich další funkce (např.: červený bod).

 

5.png

 

5) Prostřední největší tlačítko na ovladači slouží jako směrové šipky, vyvolání informací o kanále nebo pro potvrzení činnosti.

 

6.png

 

6) Šipka Zpět, která Vás vrátí o jeden krok zpět.

 

7.png

 

7) Domovské tlačítko. Hlavní tlačítko pomocí, kterého vyvoláte například aplikace, přepnete zdroj vysílání, otevřete nastavení.

 

8.png

 

8) Pomocí tlačítka Play se dostanete do funkce Timeshift.

 

9.png

 

9) Tlačítko s označením Vol, má čtyři funkce. Zmačknutím tlačítka směrem nahoru zesílíte hlasitost, směrem dolu, zeslabíte a pokud tlačítko krátce stisknete, vypne se zvuk, při dlouhém stisku tlačítka se dostanete do nastavení zvuku.

 

10.png

 

10) Tlačítko s označením CH má také čtyři funkce. Zmáčknutím tlačítka nahoru přepnete o kanál výše, stlačením tlačítka dolu se TV přepne o kanál níže, krátkým stiskem se vyvolá Programový průvodce a dlouhým stiskem tlačítka se zobrazí Seznam kanálů. 

 

11.png

 

A je to! :smileyhappy:

Autoři s nejvíce přijatými like