Podpora

Open search

QE65Q9FNA DLNA ukazuje pouze 200 položek, a další zkušenosti

Explorer

Zdravím,

pár věcí mě trápí na QE65Q9FNA. Sleduje to zde někdo, kdo má pravomoci to poslat dále, nebo je to jen zeď nářků jako u Microsoftu ?

1. Při prvním zapnutí TV a nastavení antény pouze s digitálním scanem trval scan 2 sekundy a nic nenašel. Ani opětovný pokud nic nezměnil. Po off/on TV kdy už nenaskočil úvodní wizard jsem byl schopen nascanovat DVB-T přes menu. Toto mě už netrápí, ale zamrzí.

2. Ambient mód je k vzteku. Jak jej vyhodit z hlavního menu a tlačítko na DO zakázat nebo přemapovat. Po náhodném zapnutí ambient módu je peklo z něj vyskočit.

3. "Back" peklo. Otevřu programového průvodce a dám back, tak jsem opět v hlavním menu. Otevřu programový quick-list a dám back, jsem opět v hlavním menu. A opět musím dát back, který reaguje až po několika set ms, rušivé.

4. DLNA přehrávač má limit na 200 položek v listu, více se prostě nezobrazí. I můj stařičký Yamaha receiver umí zobrazit všechny nabízené položky. Proč nelze přepnout do inteligentnějšího přehlednějšího režimu než velké prázdné čtverce s ořezanými texty ?

5. Extrémní lokální dimming. Jakmile je černé pozadí a bílý text, tak kvůli extrémnímu dimmingu je text sotva čitelný. Jakmile se ale zvětší poměr nečerných pixelů, tak začne obraz pumpovat více podsvícení. Nepěkné.

5. Programový průvodce je pomalejší než na 5 let staré televizi. Když otevřu programového průvodce viditelně vidím jak se překresluje položka po položce a jak je TV pomalá, opravdu ?

6. Pokud přepínám kanály UP / DOWN, měl by se ukazovat aktuální běžící program dle EPG, nicméně se zobrazí poslední program, kdy na něj byla TV přepnuta, klidně již mohl být hodiny ukončen, komické, toto dělá i má 5 let stará Samsung TV. Že by to za 5 let neopravili a požíváte stejný kód i v tizenu ?

7. Nefungující ARC s AV receiverem Yamaha RX-473. Na Samsung Smart TV 2013 to fungovalo vcelku bez problémů. S touto TV to funguje jen po spárování, ale jakmile TV nebo receiver vypnu, přestane to fungovat a musím opět ručně párovat.

8. Nefungující 1:1 HDMI pixel mapping. Pokud na výstupu připojeného zařízení nastavím 1920x1080 50Hz, tak mám viditelný overscan. U starého Samsung Smart TV 2013 pomohlo pojmenovat HDMI jako PC. Tato televize to úspěšně ignoruje.

9. Minimální možnosti nastavení titulků v integrovaném media playeru, který jsem nucet používat, protože u mého externího přehrávače mám problém s overscanem (8). Nemožnost nastavení barvy fontu, pozadí a velikost pozadí.

Být to TV za 10 tisíc, tak bych to ani neřešil, ale drahší 4K TV samsung nenabízí.

2 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 2
Pathfinder

Ad 4:

Už jsem se s tím setkal, když nebyla složka ze soubory přímo v root. Jakoby každou podsložkou se omezoval limit zobrazení, někde to bylo 140, někde 180.... Zkus dát přimo do root složku s víc jak 200 soubory a uvidíš, jestli je to tímhle, pak by to šlo krásně nahlásit na Samsung a určitě by to hned fixnuli

Highlighted
Explorer

Díky za reakci, už jsem se zkušenostma zase o kousek dále.

Ad 1:

Vada kusu, DVB-T tuner je nefunkční náhodně po zapnutí. Zatím se to stalo kromě prvotního zapnutí jen jednou po 10 dnech. Pomohlo až odpojení napájení a zapojení. Servisáci přijeli, neviděli problém, TV vyresetovali a odjeli, takže čekám dál až se to stane znovu.

Ad 4:

Nevím, kde byla chyba, ale DLNA už ukazuje všechny položky. Každopádně jsem stejně DLNA přestal používat kvůli nečitelným titulkům.

Ad 7:

Pomohlo přepnout krabičku s LibreElec přimo do one connection boxu. Najednou začalo krásně fungovat HDMI-CEC i ARC bez problému

Ad 8:

Chtělo to trochu kreativity pod českým překladem, samožřejmě to není problém nastavit přes menu

Autoři s nejvíce přijatými like