Podpora

Open search

Problém TV vysílání QLED TV

Highlighted
Apprentice

Dobrý den,

při sledování TV se často stává, že se obraz "roztáhne" (vidím jen část obrazu) při přepnutí na jiný TV kanál. Horší je, že to pak dělají i ostatní programy, když si na ně přepnu. Nejedná se o roztažení 4:3 na 16:9!

Lze to přirovnat k výřezu obrazu (je vidět jen část loga ČT, Prima, Nova atd. i obrazu samotného).  Pokud jsem si ale dobře všiml, tak to dělá pouze příjem DVB-T2. "Klasický" DVB-T ukazuje v pohodě. Pokud se jedná o tento "výřez", tak ve většině případů pomůže vytažení TV ze zásuvky a následné zapojení a spuštění. Zkoušel jsem obnovení továrního nastavení, přeladění kanálů. Je to dost otravné a představa vytahování televize každý den ze zásuvky je děsivá. Nehledě na to, že v budoucnu bude jen to DVB-T2 a kdyby to takhle blblo stále ...

Otázka zní: Je toto běžné chování TV, potažmo něco špatně v One connect boxu nebo je to někde venku ve vysílači/vysílačích?

TV: Samsung QE55Q7F

3 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ
Explorer

No přesně jak říkáš, to občas řeším u známých, že nejdou vidět loga. Vždycky jsem jim to vyřešil, protože to bylo škálováním v nastavení Tv, kde měli většinou 16:9 a muselo se tam dát originál nebo automaticky. Pak byli někteří, kteří to měli přes set top box a tam to taky pak blbo, bylo tam myslím taky nějaké nastvení se škálováním obrazu (převzorkování myslím). Proč to ale říkám takhle, protože mi minulý týden volal kamarád, že jestli jsem se s tím setkal, dělá mu to na LG TV taky, tohle konkrétně a jen občas. To vyplývá, že asi nemají DVB-T2 ještě doladěné u nich. Předpokládám, že všechny možnosti nastavení obrazu v nastavení TV si zkoušel a nepodařilo se nebo se pletu?

Apprentice

Předem bych Vám rád poděkoval za odpověď.

Na výše zmíněný problém jsem aplikoval odznačení u „automaticky“ nebo změnil rozložení na „vlastní nastavení“ v nastavení obrazu a zatím to jakžtakž pomáhá. Byť v nedávné minulosti nastavení na „automaticky“ ničemu problém nedělalo, až pár týdnů zpátky. (Asi nastal nějaký zlom, kdy to začalo zlobit).

Z toho soudím, a zároveň souhlasím s Vámi, že problém bude u nich, protože to nemají doladěné. Což mi částečně činí klid na duši. Tak uvidíme do budoucna.

Pathfinder

Potvzuji, včera jsem byl u táty a 2x za víkend jsem postřehl i na Panasonicu.

Autoři s nejvíce přijatými like