Wsparcie

Open search

monitor c32hg70 nie wykrywany przez PC gdy uśpiony

First Poster

Witam!

Mam nowy monitor C32HG70 i jest z nim taki problem, że nie zawsze jest wykrywany przez PC.

Np. gdy monitor jest podłączony do komputera i uruchamiam PC nic się nie wyświetla na monitorze a powinno info z biosu, potem animacja windowsa a następnie sam windows.

Gdy system się już uruchomi to odłączając/podłączając kabel hdmi czasami[nie zawsze] monitor zostaje wykryty i obraz z PC pojawia się na monitorze

Znalazłem wątek na podobny temat "za granicą"":

- http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-3637737/issues-samsung-gaming-monitor-c32hg70.html

Czy ktoś może się orientuje co mam zrobić żeby było dobrze?

Czy będzie jakaś aktualizacja firmwareu dla tego monitora? Ostatnia wersja to 1016.2 z 2017

3 ODPOW. 3
Expert

Cześć @Diobel

Byłoby fajnie, gdyby udało ci się nagrać krótki filmik ukazujący tę sytuację. Dodatkowo spróbuj:

-połączyć monitor za pomocą innego kabla

-zaktualizować sterowniki karty graficznej

-sprawdzić monitor przy połączeniu z innym komputerem i odwrotnie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Jeżeli chodzi o zmianę kabla, aktualizację sterowników karty graficznej(aktualne) i podłączenie innego sprzętu pod monitor to próbowałem tego. Próbowałem również zmainy ustawień np. Tryb HDMI na av/pc i nic nie pomogło.

Generalnie sprawa wygląda tak że jeśli podłączam monitor to zostaje on wykryty przez windows ale obraz się nie pokazuje tylko podświetlenie matrycy miga cyklicznie.

Gdy zmieniam rozdzielczość podłączonego monitora gdy podświetlenie matrycy jest włączone to obraz się pojawia i zostaje do rozłączenia kabla albo do wyłączenia monitora(przez menu monitora albo np gdy monitor przechodzi w stan uśpienia)

Gdy zmieniam rozdzielczość podłączonego monitora gdy podświetlenie matrycy jest wyłączone to obraz się nie pojawia.

Czy jest tu ktoś z tym monitorem?

Expert

@Diobel,

Może być to spowodowane problemem z wykrywaniem rozdzielczości przez monitor, obsługą EDID lub uszkodzeniem złącza HDMI, ale nie wykluczam również problemu po stronie PC-tów . W tej sytuacji możesz zgłosić monitor do serwisu w celu wykonania dokładniejszych testów. Monitor możesz zgłosić poprzez infolinie, kontaktując się pod numerem 801 172 678 lub bezpośrednio w jednym z autoryzowanych serwisów, które możesz zlokalizować pod tym linkiem : https://www.samsung.com/pl/support/service-center/  .

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like