Wsparcie

Open search

Wymiana dysku w laptopie - utrata Recovery

Highlighted
ROZWIĄZANE
First Poster

Witam,

Od jakiegoś czasu mój laptop nieco spowolnił. Domyślam się, że jest to spowodowane tym, że powoli (po jakiś 4-5 latach) dysk może zacząć odmawiać posłuszeństwa. Zastanawiałem się nad jego wymianą. Niemniej jednak domyślam się, że przy zmianie dysku utracę również partycję recovery, którą mam od dnia zakupu laptopa. Wiadomym jest, że znajduje się na niej system. Nie otrzymałem płytki CD/DVD z systemem, chociaż posiadam naklejkę z kluczem systemu.

Model, który posiadam to: NP700G7A-S01PL

Chciałbym się dowiedzieć co należy zrobić po wymianie dysku jak już nie będę posiadał partycji Recovery. Na stronie Samsunga nie mogłem nigdzie znaleźć działu gdzie mógłbym pobrać system. Jak również w plikach do popbrania do mojego modelu nie ma systemu: http://www.samsung.com/pl/support/model/NP700G7A-S01PL

Więc skąd mam wziąc system? Z oficjalnej storny Microsoftu aby pobrać obraz systemu W7HP 64-bit muszę podać klucz. Po wpisaniu mojego klucza z naklejki pojawiał się komunikat, że jest to klucz przypisany do firmy i to z nią mam się kontaktować etc. 

Proszę o pomoc i wskazówki

Pozdrawiam,

Robert.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Expert

Cześć @RMDragonheart,

W opisanej przez Ciebie sytuacji należy wykonać klonowanie dysku twardego. Dzięki temu zachowasz system operacyjny wraz z partycją recovery oraz wybranymi danymi. Nowy dysk twardy trzeba podłączyć do laptopa za pomocą przejściówki usb-sata. Do przeniesienia danych możesz użyć dedykowanego przez Samsunga narzędzia — Samsung Data Migration. Poniżej zamieszczam link do mojego artykułu, gdzie opisałem jak się nim posługiwać:

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-komputerowy/Samsung-Data-Migration/td-p/495949

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
6 ODPOW. 6
DamianK Moderator
Moderator

@RMDragonheart witam Cię na forum.

Ja osobiście nie będę w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale prosiłbym Cię o cierpliwość. W dniu jutrzejszym nasz spec od sprzętu komputerowego @MateuszW1 z pewnością Ci pomoże

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Expert

Cześć @RMDragonheart,

W opisanej przez Ciebie sytuacji należy wykonać klonowanie dysku twardego. Dzięki temu zachowasz system operacyjny wraz z partycją recovery oraz wybranymi danymi. Nowy dysk twardy trzeba podłączyć do laptopa za pomocą przejściówki usb-sata. Do przeniesienia danych możesz użyć dedykowanego przez Samsunga narzędzia — Samsung Data Migration. Poniżej zamieszczam link do mojego artykułu, gdzie opisałem jak się nim posługiwać:

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-komputerowy/Samsung-Data-Migration/td-p/495949

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster
Dzięki @MateuszW1 za szybką odpowiedź
Sprawdziłem dysk, na szczęście jeszcze nie ma żadnych bad sectorów, więc będę mógł wykonać klonowanie dysku.
Gdyby jednak takie się pojawiły i przez to nie dałoby się zrobić klonowania dysku twardego, to rozumiem, że pozostaje tylko zakup nowego systemu?
KrzysiekK Moderator
Moderator

Cześć @RMDragonheart

Gdyby pojawiły się problemy przy klonowaniu dysku, w celu zachowania dotychczasowej licencji systemu potrzebna będzie interwencja serwisowa.

W takiej sytuacji zapraszam na stronę www.ctdi.pl.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED