Wsparcie

Open search

Samsung Recovery – przywracanie systemu

Expert

Cześć,

 

Wielu z Was z pewnością spotkało się z sytuacją, kiedy system operacyjny na laptopie odmawia całkowicie posłuszeństwa. W tej sytuacji część użytkowników niepotrzebnie wykonuje formatowanie dysku, tracąc przy okazji możliwość korzystania z preinstalowanej kopii systemu operacyjnego. Lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie oprogramowania Samsung Recovery, dzięki któremu można w prosty sposób przywrócić fabryczny stan dysku.

 

Funkcję odzyskiwania można uruchomić już poziomu Windows, jednak zalecamy włączenie jej w trakcie ładowania się ustawień BIOS za pomocą klawisza F4.


Aplikacja daje możliwość utworzenia kolejnego punktu zapisu systemu, utworzenia kopii na nośniku zewnętrznym oraz odzyskania wartości zapisanych w punktach kontrolnych. Ta ostatnia możliwość znajduje się w menu „Odzyskaj”.

recovery1.png

 

Na suwaku widocznym w centralnej części ekranu widoczne są zapisane punkty odzyskiwania. W celu przywrócenia wartości fabrycznych należy wybrać chronologicznie najstarszy punkt. Cały proces rozpoczyna się od wciśnięcia przycisku „Odzyskaj”.

 

rec2.png

 

Program zapyta wówczas użytkownika o potwierdzenie inicjacji procesu.

rec3.png

 

Postępy w odzyskiwaniu systemu można monitorować na bieżąco. Jak informuje również powyższy komunikat, podczas procesu należy zapewnić cały czas odpowiednie zasilanie dla laptopa. Przerwy w dostawie zasilania dla laptopa mogą nie tylko spowodować konieczność powtórzenia czynności, ale i dalsze uszkodzenia plików systemowych.

rec4.png

 

Po zakończeniu odzyskiwania pojawi się komunikat dotyczący rozpoczęcia konfiguracji.

 

rec5.jpg

 

Ostatni komunikat informuje o zakończeniu procesu odzyskiwania. Zgodnie z jego treścią laptop uruchamia się ponownie w celu rozpoczęcia konfiguracji systemu. Po jej zakończeniu można znów normalnie korzystać ze sprzętu.

 

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like