Wsparcie

Open search

Samsung Magician 5.2.1 nie wykrywa dysku 970 Evo

ROZWIĄZANE
Explorer

Witam,

Jak w tytule tematu mam problem z poprawnym wykryciem dysku 970 Evo 250GB Nvme nie przez BIOS płyty głównej, ale program Samsunga. Mam ustawiony kontroler Sata 3 w trybie RAID0 z dwóch 860 Evo .

Płyta główna to ASrock Z370 Extreme 4 z najnowszym BIOS 3.10

Windows 10 x64 zainstalowane wszystkie aktualizacje i sterowniki Intela do kontrolera RAID.

Sterownika Samsung_NVM_Express_Driver_3.0 do tego dysku pod Nvme nie mogę zainstalować pojawia się błąd "Samsung NVM Express Device is not connected. Connect the Device and try again."

Clipboard03.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Explorer

Tak sukces rozwiązałem problem grzebiąc w BIOS metodą prób i błędów. No to nie wiem dlaczego u mnie tego trybu rapid mode w 970 Evo 250 GB nie można włączyć. Ale reszta ustawień działa tylko ten tryb. Ktoś ma jakiś pomysł czemu tak jest?

Edit znalazłem że dyski SSD pod Nvme nie obsługują w oprogramowaniu Samsung Magician ten opcji "rapid mode" tylko SSD 860 Evo na tym dysku działał ten tryb. Czyli temat zakończony

27 ODPOW. 27
Legend

@aen87A czy próbowałeś pobrać starszą wersje Samsung Magician ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer
Nie nie próbowałem ze starszą wersją.
Highlighted
Legend

Jeszcze masz coś tutaj

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Explorer

Własnie ten sterownik próbowałem zainstalowac i mam ten błąd właśnie. Starsza wersja programu też nie wykrywa tego dysku moim zdaniem to przez ustawienia kontrolera SATA w trybie RAID0. Starsza wersja programu Samsung Magician 4.9.7 też nie wykrywa tego dysku.

Legend

@aen87A system Windows 10 masz zainstalowany UEFI ?

Explorer

Tak UEFI partycja GPT

Legend

@aen87Może coś masz zle ustawione w biosie ?

DamianK Moderator
Moderator

@MateuszW1 masz jakiś pomysł?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Legend

U mnie jest tak na innym dysku SSD  Samsung Magician 5.2.1

Przechwytywanie.PNG

Autorzy z największą liczbą like