Wsparcie

Open search

Problem z LC24FG73FQUXEN

First Poster

Cześć.

Problem polega na kolorystyce wyświetlanego obrazu.

U nikogo innego nie wyczytałem takiego przypadku, a mianowicie gdy wyłącze i włącze monitor kolor czarny robi się szary.

Żeby znowy czarny był ''czarnym'' muszę zmienić rozdzielczość i wrócic do poprzedniej.

To samo występuje jak uruchamiam jakąkolwiek grę w trybie ''Full Screen'' i znowu muszę zmieniać rozdzielczość, a następnie wracać do poprzedniej. Może i trwa to kilka sekund, ale w pewnym momencie robi się to uciążliwe.

Nie wiem czy odsyłać monitor na gwarancje czy da się tego pozbyć w domowych warunkach. Możliwe, że może to być wina sterowników?

 

Karta graficzna: GTX 650ti od Asusa

2 ODPOW. 2
Expert

Cześć @MaksLempicki,

Podejrzewam, że źródło problemu leży po stronie karty graficznej. Żeby się upewnić najlepiej byłoby, gdybyś podłączył monitor do innej karty graficznej. Możesz też wymienić kable od źródła obrazu. Kiedy ostatnim razem aktualizowałeś sterowniki karty graficznej?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Sterowniki aktualizowałem po zmianie wersji systemu (na początku maja), a tak dla pewności i teraz sprawdziłem czy jest ok. Nie ma nic nowego.

 

Dzieki za sugestie, że może to być faktycznie wina karty. Kable sprawdzałem HDMI starsze i te nowsze czyli 2.0, ale bez róznicy. Dla pewności sprawdziłem też DP z przejściówką ma HDMI. Nic.

 

Co do systemu - wcześniej był ten sam problem.

 

@MateuszW1

Autorzy z największą liczbą like