Wsparcie

Open search

Porównanie dysków 970 EVO oraz 970 PRO

Expert

Porównanie dysków 970 EVO i 970 PRO

Samsung SSD 970 Pro i 970 EVO to najnowsze flagowe dyski sprzedawane pod kątem wydajnych aplikacji komputerowych i mobilnych.

dysk1.jpg

Samsung 970 EVO zapewnia przełomową szybkość, najlepszą w swojej klasie niezawodność i szeroki zakres pojemności. Pamięć zapisu tych dysków to V-NAND 3-bit MLC a pamięć podręczna, jaką w nich znajdziemy to 512 MB Low Power DDR4 SDRAM.W ofercie znajdziemy nośniki 250 GB, 500 GB, 1 TB , 2 TB. Oferują one odczyt sekwencyjny do 3500 MB/s i zapis sekwencyjny do 2500 MB/s. Dyski 970 EVO zostały wyposażone w najnowszą technologię V-NAND, nowy kontroler Phoenix i technologię Intelligent TurboWrite poprawiającą zarówno gry wysokiej jakości, jak i edycję grafiki 4K i 3D. Dysk został wyposażony w zaawansowany niklowy kontroler i rozpraszacz ciepła, dodatkowo posiadają system dynamic thermal guard, który automatycznie monitoruje temperaturę pracy i utrzymuje ją na optymalnym poziomie ograniczając spadki wydajności. Gwarancja producenta na dyski różni się w zależności od pojemności:


Pojemność: 250 GB Okres gwarancji: 5 lat lub 150 TBW
Pojemność: 512 GB Okres gwarancji: 5 lat, lub 300 TBW
Pojemność: 1 TB Okres gwarancji: 5 lat, lub 600 TBW
Pojemność: 2 TB Okres gwarancji: 5 lat, lub 1200 TBW.

 

Poniżej zamieszczam parametry wydajności dysków z serii EVO:

 

dysk2.png

dysk3.jpg

Z kolei nośniki z serii 970 PRO dostępne są w wersjach 512 GB i 1 TB. Znajdziemy w nich pamięć zapisu V-NAND 2-bit MLC oraz pamięć podręczną 1GB Low Power DDR4 SDRAM. Oferują one odczyt sekwencyjny do 3500 MB/s i zapis sekwencyjny do 2700 MB/s. Podobnie jak 970 EVO, dyski z serii PRO zostały wyposażone w najnowszą technologię V-NAND, nowy kontroler Phoenix i technologia Intelligent TurboWrite poprawiają zarówno gry wysokiej jakości, jak i edycję grafiki 4K i 3D oraz zostały wyposażone w zaawansowany niklowy kontroler i rozpraszacz ciepła, dodatkowo posiadają system dynamic thermal guard, który automatycznie monitoruje temperaturę pracy i utrzymuje ja na optymalnym. Gwarancja producenta na dyski różni się w zależności od pojemności i wynosi:


Pojemność: 512 GB Okres gwarancji: 5 lat lub 600 TBW
Pojemność: 1 TB Okres gwarancji: 5 lat lub 1200 TBW

 

Poniżej zamieszczam parametry wydajności dysków z serii PRO:

 

dysk4.png

 

Jak widać dyski z serii 970, oferują bardzo wysoką wydajność. Różnica pomiędzy seriami PRO oraz EVO sprowadza się do oferowanych pojemności, prędkości zapisu, a także długości okresu gwarancji. Każdy użytkownik indywidualnie musi ocenić czy zadowoli go wersja EVO, czy może jednak warto dopłacić do wersji PRO.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like