Wsparcie

Open search

Monitor Samsung LV32F390FEWXEN, jasna ramka wokół ekranu

First Poster

Witam.

Mniej więcej od roku mam ten monitor/tv ale od niedawna zauważyłem właśnie taki problem, jaśniejsza ramka wokół ekranu. Widoczna jest na czarnym, gdy podkręci się trochę jasność. Widoczna jest też przy normalnych ustawieniach, np. w grach, gdy obraz przechodzi w jaśniejszy. Widoczna jest też w podobnych warunkach przy oglądaniu TV.

Spotkał się ktoś z czymś podobnym w monitorach Samsunga? To u nich norma, czy reklamować?

DSC01907 kopia.jpg

6 ODPOW. 6
Expert

Cześć @Darecki66

Z przesłanego przez Ciebie zdjęcia wydaje się, że mo ze to być usterka. Skontaktuj się z infolinią pod nr tel. 801-172-678 w celu przeprowadzenia wstępnej diagnozy przez konsultanta i przyjęcia ewentualnego zgłoszenia serwisowego.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
First Poster

Dziękuję za odpowiedź. Zadzwonię na infolinię, skonsultuję się i zobaczymy co z tego wyniknie, ale to dopiero po sylwestrze ;-).

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku życzę :-)

First Poster

No i powrót do problemu. Oddałem monitor do serwisu, jednak Panowie serwisanci stwierdził, że to nie jest wada, że to jest norma i nie podlega naprawie gwarancyjnej. Poniżej część informacji serwisowej, którą otrzymałem:

DSC_20180122_114356_560 kopia.jpg

I coś mi się wydaje, że w najlepszym przypadku, Panowie z serwisu źle zrozumieli opis usterki, bo w najgorszym to dopatrywałbym się tu ignorancji i olewaniu klienta. Za opis usterki posłużył opis, który zamieściłem w tym wątku, ale Pan z infolinii do opisu nie dołączył chyba zdjęcia a Panowie serwisanci uznali, że reklamuję nierównomierne podświetlenie matrycy – tak wynika z ich odpowiedzi.

- Czy na zdjęciu, które dodałem w tym wątku do opisu usterka wygląda na nierównomierne podświetlenie matrycy?

- Czy poza oczywistym, nierównomiernym podświetleniem matrycy (w tym modelu/egzemplarzu jest ono wyjątkowo paskudne, takiego nie miałem w żadnym dotychczasowym monitorze, a były sporo tańsze) ekran nie powinien rozjaśniać się w miarę równomiernie, a nie najpierw jego brzegi a potem środek?

Poniżej linki do dwóch filmików pokazujących problem, pierwszy to obraz z TV:

https://youtu.be/21bL0U7MgxY

Proszę zwrócić uwagę na pojawiającą się, przy odpowiednich przejściach tonalnych, jasną ramkę na brzegach ekranu.

Drugi to obraz z komputera, czarne tło i rozjaśnianie obrazu suwakiem z menu:

https://youtu.be/UAX5FErySzQ

Ta sama sytuacja, obraz zamiast rozjaśniać się cały, tworzy się najpierw jasna ramka.

Czy t o wygląda na nierównomierne podświetlenie? Taka "niejednorodność" to u Samsunga norma?

Mam jeszcze dwa telewizory Samsunga i w żadnym nie występuje taka wada, a tu serwisanci wmawiają mi niejednorodność w normie, jakieś naprężenia w produkcji i nagrzewanie! Sprawne urządzenie po rozgrzaniu zazwyczaj dopiero wtedy pracuje normalnie, a to wygląda na złe sterowanie podświetleniem.

Domyślam się, że w serwisie Panowie włączyli na monitorze obrazy testowe, stwierdzili, że wszystko wyświetla się ok i nie zadali sobie trudu dokładniejszego sprawdzenia z dokładniejszym przeczytaniem opisu. Nie zadali sobie nawet trudu z oddzwonieniem do klienta i stwierdzeniem - o co ci gościu chodzi, tu jest wszystko ok. Miałbym wtedy choć cień szansy naprowadzić ich na charakter usterki, a tak przyjęli, włączyli, stwierdzili, że świeci, zapakowali i odesłali.

Konsultanci z infolinii przeglądają to forum, może podeślą to serwisowi, a oni będą mieli możliwość zapoznać się z problemem, ja natomiast zastanawiam się co z tym fantem zrobić, bo zrobić coś muszę, a jeśli Samsung takie usterki rzeczywiście uważa za normę, to są to moje ostatnie urządzenia Samsunga.

Highlighted
Expert

Witaj @Darecki66

Konsultowaliśmy się w Twojej sprawie i otrzymaliśmy informację tożsamą z tą, jaką otrzymałeś z serwisu. Tego typu przypadki traktowane są jako naturalna cecha wyświetlaczy ciekłokrystalicznych. Przekazano nam, że Twój monitor był sprawdzany i w warunkach, które uważane są za testowe (tj. oświetlenie w pomieszczeniu oraz domyślne ustawienia monitora), wada nie rzucała się w oczy. Rozumiem, że możesz być rozczarowany i mieć inne zdanie, natomiast ja przekazuję Ci stanowisko jakie zostało mi przedstawione po konsultacji w Twojej sprawie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
First Poster

Rzeczywiście, jestem rozczarowany! Co to znaczy "wada nie rzuca się w oczy"? Sprawdzają na "oko"? Tym sposobem, to wielka, biała plama na środku ekranu też może się serwisantom w oczy nie rzucać. Odniosę się znów do jednego z linkowanych wyżej filmów. Czy w tym, przedstawiającym skoczka wada nie rzuca się w oczy? W moje rzuca się, i to bardzo, a ustawienia były domyślne! Nie wiem, czy testowali monitor na obrazach dynamicznych, bo na statycznych faktycznie jest wszystko ok, ale przecież nie zapłaciłem 1600 zł. za monitor aby się tylko w przeglądarkę gapić.

Wiec tak, jestem bardzo rozczarowany! Mam jeszcze dwa telewizory Samsunga i przy wymianie ich na nowe, a w niedalekiej przyszłości to nastąpi, uwzględnię moje rozczarowanie, nie dla tego, że sprzęt jest zły, ale dla tego, że zły jest serwis. Być może serwis ma takie dyrektywy od Samsung Polska... tym gorzej dla obydwu.

Podeślę moje filmiki do serwisów LG, Sony i kogo tam jeszcze z pytaniem, czy im ta wada „rzuca się w oczy” i czy kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej - to może być dobry sposób na wybór marki na przyszłość :-), a tym czasem pozostalo mi posiłkować się rękojmią i UOKiK.

Nie życzę nikomu psujących się sprzętów i pozdrawiam.

First Poster

Czy masz może w ustawieniach monitora włączone FreeSync? Ja miałem podobnie, bo wyłączeniu tej funkcji monitor wrócił do normy. Pozdrawiam

Autorzy z największą liczbą like