Wsparcie

Open search

Monitor F2380M - Gaśnie po pewnym czasie

ROZWIĄZANE
First Poster

Witam serdecznie.

Mam pewien problem z monitorem Samsung Syncmaster F2380M - mianowicie po pewnym czasie się wyłącza. Im niższa jasność ekranu - tym dłużej pracuje. Uruchomienie monitora ponownie sprawia, że przez następny okres czasu działa.

Czy da się to jakoś naprawić? Czy już średnio?

Z góry dzięki za odpowiedź!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Highlighted
First Poster

SUKCES!

Udało mi się naprawić monitor!

Rozebrałem monitor, okazało się, że na płytce zasilacza jest spalony rezystor R301 (190kΩ). Wymieniłem go, a następnie uruchomiłem go pełen nadzeji - i........ To samo. Ustawiłem wtedy MagicBright na Dynamic Contrast i... 

VOILÀ

Monitor działa i nic nie wskazuje na to, żeby miał przestać 

IMG_0911.jpg

Bardzo dziękuję vdsl2 za podsunięcie pomysłu, że to coś z zasilaczem!

3 ODPOW. 3
Legend

@MormislawMyśle że lepiej będzie zakup nowego niż próba naprawy. Wygląda mi na problem z zasilaczem.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Highlighted
First Poster

SUKCES!

Udało mi się naprawić monitor!

Rozebrałem monitor, okazało się, że na płytce zasilacza jest spalony rezystor R301 (190kΩ). Wymieniłem go, a następnie uruchomiłem go pełen nadzeji - i........ To samo. Ustawiłem wtedy MagicBright na Dynamic Contrast i... 

VOILÀ

Monitor działa i nic nie wskazuje na to, żeby miał przestać 

IMG_0911.jpg

Bardzo dziękuję vdsl2 za podsunięcie pomysłu, że to coś z zasilaczem!

Legend

@MormislawSuper że udało się naprawić 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Autorzy z największą liczbą like