Wsparcie

Open search

M3 Portable 1 TB

ROZWIĄZANE
First Poster

Witam,

Jakiś czas temu mój dysk po prostu padł. Był widoczny w moim komputerze, ale przy kliknięciu na niego to żądał formatu. Wtedy przy pomocy paru programu udało mi się odzyskać dane, zgrać się, sformatować dysk i wgrać je ponownie.

Ostatnim razem, podłączam dysk do komputera i NIC. Tylko dźwięk, że urządzenie zostało podłączenia i cisza. Nie widać go w moim komputerze. W menadżerze zadań na WIndowsie 8.1 widziany był jako stacja dysków (?), dzisiaj na nowym system windows 10 widziany jako pamięć masowa z wykrzyknikiem. Sprawdziłem również w ustawieniach administratora (zarządzaj moim komputerem) i nie było szans, aby przypisać literę etc. jak to radzą w internecie.

Co robić? Padł na AMEN? Nie odzyskam nic? :(

Pomóżcie proszę.

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Highlighted
Expert

@Sebson

Wszystko wskazuję na problem po stronie dysku.

Chciałbym cię poinformować żę dywizję dysków HDD firmy Samsung przejeła firma Seagate w 2011 roku, w związku z czym zalecam kontakt z firmą Seagate w celu naprawy dysku.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
4 ODPOW. 4
Expert

Cześć @Sebson,

Obawiam się że w tej sytuacji odzyskanie danych z dysku może okazać się niemożliwe. Spróbój sformatować dysk oraz przypisać literę w następujący sposób :

Kliknij PPM na mój komputer > zarządzaj > zarządzanie dyskami > jeżeli dysk jest widoczny należy przycisnąć na niego PPM i wybrać opcję „ Nowy wolumin prosty > przypisać odpowiednią literę do dysku i dalej postępować według instrukcji oraz sformatować dysk w systemie plików NTFS .

Jeżeli formatowanie oraz przypisanie litery do dysku będzie niemożliwe lub nie przyniesie żadnego rezultatu, należałoby zareklamować dysk u sprzedawcy .

First Poster

Dysk nie jest widoczny, nigdzie. Ale jako urządzenie go widzi komputer, bo gdy chce bezpiecznie usunąć urządzenie to sie pojawia pełna dobra nazwa.

Highlighted
Expert

@Sebson

Wszystko wskazuję na problem po stronie dysku.

Chciałbym cię poinformować żę dywizję dysków HDD firmy Samsung przejeła firma Seagate w 2011 roku, w związku z czym zalecam kontakt z firmą Seagate w celu naprawy dysku.

First Poster

Super. Na pewno tak zrobię, dzięki  

Autorzy z największą liczbą like