Wsparcie

Open search

Jak wykonać mobilny punkt dostępu/hotspot za pomocą laptopa

Expert

Na pewno większość z użytkowników smartfonów zdaje sobie sprawę z możliwości wykonania mobilnego punktu dostępu za ich pomocą. Jest to przydatna funkcja w przypadku gdy nie mamy możliwości podłączenia komputera do internetu, np. w podróży. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z możliwości odwrotnej – w sytuacji, kiedy laptop jako jedyne urządzenie ma dostęp do internetu (przykładowo, kiedy podłączony jest po kablu lan) może także stać się hotspotem dla innych urządzeń korzystających z wifi.

Proces udostępnienia sieci za pomocą laptopa dostępny jest na niektórych modelach produkowanych przez Samsung. Przedstawię go na przykładzie modelu NP740U3E-X02PL.

Za pomocą klawiszy FN+F1 należy uruchomić program Settings. Wybieramy w nim zakładkę Sieć i następnie Mobilny punkt dostępu.

hotspot1.jpg

Aby aktywować udostępnianie sygnału wifi należy ustawić wartość oznaczoną na czerwono jako ON:

hotspot2.jpg

Utworzonej sieci można w celu identyfikacji nadać nazwę w polu SSID. Aby ochronić ją przed dostępem ze strony niepowołanych osób jest, możliwość zabezpieczenia jej hasłem w sekcji Ustawienia zabezpieczeń.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like