Wsparcie

Open search

Dot.: LC24FG73FQUXEN

Apprentice

Mam filmy i mam nadzieję że nikt się nie obrazi jeżeli wstawię tu link. Linia białych pasków jest widoczna tylko po włączeniu Freesync.

Co do purple ghostingu to na drugim monitorze nie było widoczne tak bardzo do czasu kiedy nie została odpalona nowa mapa w BF1. 

Nie wiem co mam zrobić oddać tym razem dwa monitory czy jeden i następny dopiero po powrocie tego? Lekka kpina że serwis nawet go nie przetestował i nie skalibrował matrycy.

Biały pasek :https://youtu.be/mosnZwK9Xxc

Purple ghosting w drugiej sztuce: https://www.youtube.com/watch?v=sMbdMHWBerQ

7 ODPOW. 7
Expert

Hej @DanButcher

Pomyślałem, że lepiej założyć nowy temat z Twoimi sprawami, będzie to bardziej czytelne.

Mam kilka pytań:

1. Czy po zamianie kabli w monitorach pojawiają się te same objawy?

2. Czy problem z białą linią na dole ekranu jest podczas włączonej funkcji Freesync? (jak tak, czy po wyłączeniu tej funkcji linia znika)

3. Czy tylko w tej jednej grze pojawia się problem z purple ghostingu?

4. Podaj model karty graficznej.

5. Czy Masz zaktualizowane sterowniki do karty graficznej?

Co do wysłania dwóch monitorów razem, to nie ma problemu kurier je odbierze ale czy wtedy nie zostaniesz bez żadnego monitora? A grać trzeba

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Apprentice

@WojtekW

Nie jest mi potrzebny troubleshooting bo już go zrobiłem, wypowiadam sie w temacie aby inne osoby które będą myślały o zakupie tego monitora miały swiadomość tego że czeka ich kilka wysyłek do serwisu.

1. Sprawdzałem na różnych kablach, różnych komputerach i różnych kartach graficznych (RX470 i RX580)

2. Dokładnie tak jak napisałem wcześniej tylko przy włączonym freesyncu ta linia się pojawia po wyłączeniu nie ma problemu. Matryca została wymieniona na nową więc problem jest w układzie sterującym albo kodzie obsługującym Freesync.

3. Nie, pojawia się w każdej grze ale jest to widoczne tylko na ostrych krawędziach w odcieniach szarości. Nowa mapa w Battlefield1 poprostu najlepiej to ukazywała.

4. Testowane na RX470 Gaming G1 4gb i RX580 Sapphire Nitro+ 4gb

5. Testowane na 2 wydaniach sterowników i nie ma to żadnego znaczenia bo zakupiłem 2 takie monitory i ten który wrócił z serwisu po wymianie matrycy nie wykazuje już problemów z purple ghostingiem. Problem mam z drugim który właśnie bedę zgłaszał do serwisu.

Dodam tylko że conajmniej żenujące jest to że serwis odsyła monitor wymieniąjąc matryce i nie testując go na sprzęcie z Freesynciem, dodatkowo matryca nie jest kalibrowana i nasycenie kolorów wypala oczy. Proszę mi tu nie mówić o 2 różnych partiach matryc bo po skalibrowaniu na obydwu monitorach kolory są praktycznie identyczne. Różnica jest taka że jeden jeszcze nie był w serwisie a drugi po wymianie musiałem osobiście skalibrować po zdobyciu odpowiedniego sprzętu. Szczerze są to ostatnie sztuki monitorów Samsung jakie zakupiłem, tracę tylko czas na odsyłki kalibracje zamiast korzystać. Mam dodatkowe monitory ale żaden z nich nie ma niestety 144 hz dlatego też wysyłam kolejny dopiero jak wcześniejszy wróci. Uważam że Samsung jest świadomy problemów ale nie przeszkolił odpowiednio serwisu zewnętrznego który dokonuje napraw.

Expert

Hej @DanButcher

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i szczegoły związane z tym modelem monitorów.

Przekażę serwisowi by zwrócili na to szczególną uwagę podczas testów końcowych.

To bardzo ważne informacje i jeszcze raz za nie dziękuje!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
First Poster

WItam, chcialem powiedziec ze u siebie mam ten sam objaw bialego paseczka tylko przy wlaczonym freesyncu,

dodam ze jest do moj drugi monitor cfg73 i w obu byl ten sam efekt, pierwszy mial jeszcze subpixele mam jeszcze czas na zwrot 14 dni ale sie zastanawiam ile sztuk bede musial wymienic zanim bedzie wszystko ok.

Pytanie do expertow czy potwierdzaja Panstwo wade monitora z bialym paskiem oraz ewentualnie czy jest ona usuwalna czy sa nowe egzemplarze bez tych wad.

Expert

@En-Ki

Proponuję sprawdzić na innym kablu Display-port. Jeśli będzie to samo, to jeśli masz taką możliwość oddaj monitor do sklepu. Natomiast jeśli nie masz takiej możliwości - wówczas zapewne pozostaje zrobić zgłoszenie serwisowe.

Apprentice

Nikt nie potwierdzi wady(a nawet wad) monitora bo byliby zmuszeni do przeprowadzenia akcji serwisowej co dotyczyło by też osób które nie korzystają z tych monitorów używając Freesync. Więc Samsung obsługuje tylko te zgłoszone do serwisu. Nie zastanawiaj się tylko oddaj i kup coś innej marki która wcześniej testuje swoje produkty. Ja niestety miałem nadzieję że to jeden bug i tak teraz odsyłam na serwis i będę pewnie tak odsyłał w nieskończoność raz jeden raz drugi żeby mieć na czym wyświetlać obraz.

First Poster

Odeslalem na seriws, niestety wszystkie inne monitory to dno nie chce TN bo to syfiata matryca.

Jak wroci samsung pewnie jutro badz pojutrze to mysle ze powinno byc juz ok.

Autorzy z największą liczbą like