Wsparcie

Open search

Co wybrać ... ?

First Poster

Hejka,

Prosze o pomoc w wyborze pomiędzy tymi dwoma modelami:

1.

NP800G5H-XS1US

2.

https://www.x-kom.pl/p/374189-notebook-laptop-173-acer-helios-300-i7-7700hq-16g-2561000-win10-gtx106...

10 ODPOW. 10
Superuser II
Superuser II
Dziwne pytanie jak na forum Samsunga
Oczywiście, że laptop Samsunga

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster

Szewcu...

Nie uważam, że to jest dziwne pytanie, bo jeden z modeli to Samsung dlatego pytam się osób zainteresowych/expertów/może ktoś taki posiada itp. Chyba lepiej uzyskać informacje od źródła niż pytać gdzie indziej ...

Superuser II
Superuser II
Ależ oczywiście, warto podpytać. Ja tylko pozwoliłem sobie zażartować.
W twoim przypadku pomocna będzie opinia osób posiadających te modele.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Highlighted
First Poster

I nic więcej na forum Samsunga nie dowiem sie o Samsungu hmmm ...

Superuser II
Superuser II
Być może nikt z forumowiczów nie posiada modeli, które Cię interesują. A doradzać "na sztukę", to nie sztuka. Tym bardziej, że oba są dobre. Ja w tej konfiguracji mam Ausa ROG Strixa i ciężko jest mu coś zarzucić.
Wiem jak ciężki jest wybór między dwoma bardzo podobnymi modelami. Ja najzwyczajniej wybrałem najkorzystniejszą ofertę cenową.

First Poster

Szewcu - dziękuje ci, za jakikolwiek zainteresowanie ...

Jestem ogólnie bardzo zawiedziony, że nikt nawet z Ekspertów nie zainteresował się moim tematem ... Nie spodziewałem się, że na oficjalnym "forum Samsung" (cudzysłów jest to dość istotny ...) nie mogę uzyskać żadnej informacji na temat produktów Samsung ... Ogólnie szkoda słów ... 

Voyager

Cześć @Bandarz

jeżeli masz pytania dotyczące produktów Samsunga to Eksperci oczywiści pomogą.

Tak jak napisałeś to oficjalne Forum Samsunga - Eksperci nie będą dokonywać takich porówniań.

Oczywiście mogą to robić pozostali Użytkownicy.

Podsumowując, masz pytanie dotyczące konkretnego produktu (nie porównania) zadaj je a otrzymasz odpowiedz.

Michał P.

First Poster

Dziekuję MichalP za zainteresowanie.

W takim wypadku ... NP800G5H-XS1US <- model wiadomo ...

1. Proszę o informacje o teście wydajnościowym,
2. Proszę o dane konstrukcyjne jak wygląda chłodzenie, informacja dla mnie dość istotna,
3. Proszę o informację czy model jest tylko z jednymi podzespołami, czy można je modyfikować,
4. Proszę o informację o gwarancji w Polsce na ten model,
5. Proszę o dane matrycy,
6. ... maksymalna ilość Ram, w tej chwili widzę 8x2,
7. ... jaki napęd zewnętrzny będzie współpracował prawidłowo z tym modelem,
8. ... złącze Lan jaką ma prędkość,
9. ... jak maksymalna rozdzielczość po podłączeniu do zewnętrznego monitora,

10. ... jak jest ze stabilnością temperatury, przy większym obciążeniu potrzebuje jakieś kładki chłodzącej (jak tak to jakiej, proszę o konkretny model),

Expert

@Bandarz,

Zacznę może od innej ważnej informacji istotnej z Twojego punktu widzenia: ten model laptopa dostępny jest jedynie na rynku amerykańskim.
1.) Dla oprogramowania 3Dmark Fire Strike test wydajności grafiki wyniósł 5555 pkt. W przypadku testu na grze GTA V przy rozdzielczości 1920 × 1080 i wysokich szczegółach grafiki średnia ilość klatek na sekundę wynosiła 25.
2.) Sprzęt posiada aktywne chłodzenie.
3.) Istnieje możliwość wymiany procesora i instalacji dodatkowych kości ram.
4.) Produkt jest dostępny jedynie na rynku amerykańskim, w związku z tym naprawa gwarancyjna na rynku Polskim nie będzie dostępna.
5.) Rozmiar matrycy: 15.6”, typ: FHD LED, rozdzielczość 1920x1080, jasność 250 nitów; Proporcje ekranu 16:9.
6.) Maksymalna ilość RAM, do jakiej można rozszerzyć ten laptop to 32 GB. Dwa sloty przewidziane do rozszerzenia pamięci.
7.) Dowolny napęd zewnętrzny wyprodukowany przez firmę Samsung, np. SE-208AB.
8.) Prędkość to LAN 10/100/1000 Mbps.
9.) Maksymalna rozdzielczość to 1920x1080
10.) W stanie spoczynku laptop osiąga temperaturę około 22 stopni Celsjusza. Przy lekkim obciążeniu, np. przeglądaniu internetu sprzęt może nagrzewać się do ~28 stopni Celsjusza. W trakcie gry w GTA V temperatura średnio wacha się na poziomie ~41 stopni Celsjusza. Firma Samsung nie produkuje zewnętrznych układów chłodzących i nie dedykuje żadnego konkretnego modelu innego producenta.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like