Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

wd80n64200x Pralko suszarka buczy podczas suszenia

(Temat utworzony: 11-02-2019 02:05 PM)
2886 Wyświetlenia
Bart81
Pioneer
Opcje

Witam.

Od kilku miesięcy posiadam pralko suszarkę wd80n64200x. Od tygodnia podczas suszenia prania strasznie buczy. 

Dodam że gdy dam pauze na chwilkę  i ponownie start ustaje to na około minutę po czym znów buczy.

Czy ktoś może pomóc w rozwiązaniu problemu ?

0 Like
10 Odpowiedzi
RadekK
Hotshot
Opcje

Hej @Bart81,

Spójrz na ten poradnik: Głośna praca pralki – przyczyny. 

 

Jutro na forum będą dostępni nasi eksperci: @EwaK@Aleksandra_S_W  i @Michał_J. Z pewnością podpowiedzą Ci coś więcej :smiling-face:

0 Like
Bart81
Pioneer
Opcje

Dziękuję za post.

Jednak nie ma tutaj nic na temat hałasu podczas suszenia . Tak jak wcześniej pisałem pralka podczas suszenia buczy(wyje). 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Bart81 już wiemy, że buczy/wyje. Napisałeś o tym aż w dwóch tematach, pod różnymi nickami (@maxiui81).  Zastanawiam się tylko po co?

Tak jak napisał @RadekK, poczekaj do jutra, pojawią się eksperci i nakierują Cię na właściwe działania.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Bart81
Pioneer
Opcje

Witam.

Mój błąd! Chciałem usunąć ten post (@maxiu81) lecz się nie da.

Miałem już wcześniej konto i za późno się zorientowałem. 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Bart81 poczekaj do jutra na ekspertów.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Opcje

Cześć @Bart81,

Potrzebuję kilku dodatkowych informacji aby Ci pomóc.

W pierszej kolejności poprosze cię o sprawdzenie modelu urządzenia. Jesteś pewien, że model to wd80n64200x?

Nigdzie takiego modelu nie znajduję 😞

Dodatkowo proszę Cię o informacje, na jakim etapie cyklu słychać te dzwięki, czy pranie przebiega normalnie?

Czy sprawdzałeś filtr urządzenia pod kątem ciał obcych?

 

Te dodatkowe informacje ułatwią pomoc :smiling-face:

0 Like
Bart81
Pioneer
Opcje

Witam,

Dokładnie to model WD 80 N 642 OOX/EG zakupiona w Niemczech. W Polsce ma pewnie troszkę zmieniony numer.

Pranie przebiega normalnie, ten straszny dźwięk zaczyna się podczas suszenia prania. Filtr sprawdzałem był w miarę czysty. Wczoraj zauważyłem że ten dźwięk najbardziej słychać właśnie z dołu w obrębie tego filtra.

Dodam jeszcze, że gdy buczy i dam pauza i znów start buczenie ustaje na chwilę po czym znów zaczyna.

0 Like
Opcje

Bart81,

Dzięki za info. Wygląda na problem z pompką odprowadzającą wodę. Sprawdź koniecznie filtr oraz przestrzeń za filtrem. Są tam takie skrzydełka, sprawdź czy nic się do nich nie dostało.

Kolejne pytanie pomocnicze, czy urządzenie użytkujesz w Polsce czy w Niemczech?

Dopytuje w kwestii gwarancji - bo rozumiem, że nie minęło jeszcze 24 miesiące od zakupu urządzenia?

 

0 Like
Bart81
Pioneer
Opcje

Właśnie sprawdziłem filtr oraz miejsce za filtrem. Wszystko czyste, skrzydełka także czyste.

Pralkę użytkuje w Niemczech i kupiłem z końcem tamtego roku.20190211_135855.jpg

 

0 Like