Wsparcie

Open search

samsung wd80k5a10ox - głośne dźwięki

Apprentice

Witam, 

Wczoraj uruchomiliśmy pierwszy raz pralko-suszarkę Samsung WD80K5A10OX i co jakiś czas w trakcie prania pralka wydaję bardzo głośne dźwięki mechaniczne. 

Załączam link do filmu jak to wygląda w rzeczywistości. 

https://youtu.be/9Gb-Syuhnhc

9 ODPOW. 9
RadekK Moderator
Moderator

Cześć @kamilao5555,

Zachęcam, abyś zapoznał się z artykułem dostępnym pod poniższym linkiem:
Głośna praca pralki – przyczyny.

Daj znać, czy poradnik pomógł znaleźć przyczynę głośnej pracy pralki.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Apprentice

Cześć, 

Pralka jest wypoziomowana, skalibrowana itd. W czasie prania lekkie rzeczy i mało ich jest w bębnie. Hałas jest nie do zniesienia więc to na pewno nie jest normalne. 

Apprentice

Przeglądałem Internet i wydaje mi się, że to pompa wody. W innych przypadkach przy takim samym hałasie wszyscy mieli problem z pompą. Ehh... nowa pralka i od razu problem.

RadekK Moderator
Moderator

@kamilao5555,

Eksperci od sprzętu AGD będą dostępni na forum jutro i postarają się zweryfikować, co jest przyczyną niepowołanych dźwięków.

Jeśli usterka wynika z uszkodzonej pompy wody - zachęcam do kontaktu z infolinią w celu zamówienia kuriera. Oto numer telefonu: 801-172-678 lub +48 22 607-93-33. 

Możesz również skontaktować się ze sklepem - możliwe, że z uwagi na nowy sprzęt przychylą się do wymiany na inny egzemplarz.

Podziel się informacją zwrotną, jak sprawa się zakończy.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Expert

Cześć kamilao5555,

Dziękuję, że podzieliłaś się filmem z działania urządzenia. To co zwróciło moją uwagę to ciasne obudowanie sprzętu, czy u Ciebie spełnione są warunki instalacji jeżeli chodzi o odstępy od mebli? 

Boki po 25mm,

Tył 50mm,

Góra 25mm.

Apprentice
Tak są w porządku ... Ale co ma w ogóle wspólnego z tym jak ewidentnie słychać, że pompa źle pracuje. Człowiek płaci dużo pieniędzy za sprzęt a wy w każdej formie kontaktu uciekacie od tematu pompy tylko zadajecie zbędne pytania żeby coś sprawdzić...
Expert

Cześć kamilao5555,

Na chwilę obecną nie mamy pewności, że dźwięk pochodzi z pompy. Szczerze mówiąc po zapoznaniu się z nagraniem przesłanym przez Ciebie nie identyfikowałbym tego dźwięku z pompą odpływową. 

Pytanie o odległości robocze pojawiło się z tego względu, że urządzenie musi być zainstalowane zgodnie z zaleceniami producenta. Skontaktuj się proszę z infolinią Samsung aby konsultant mógł zarejestrować zgłoszenie w sprawie Twojej pralki.

Apprentice

Wy się wszyscy z tego forum nadajecie do pomocy... Pralka chodzi jak wiertarka z udarem a ty mówisz, że to nie pompa. 

Zresztą już się nie udzielajcie.

Czekam na serwis... dam znać jaki efekt końcowy z tego wyjdzie. 

Expert

@kamilao5555 czekam z niecierpliwością na wynik oględzin. 

Miłego weekendu majowego życzę

Autorzy z największą liczbą like