Wsparcie

Open search

Wiosenne porządki - jak wyczyścić sprzęt AGD Samsung?

Highlighted
EwaK Moderator
Moderator

 

Cześć!

 

W dzisiejszym artykule udzielę wskazówek w jaki sposób przystąpić do wiosennych porządków i zadbać o sprzęt firmy Samsung. Wpis będzie dłuży niż zwykle zatem zachęcam do skorzystania z opcji ctrl+f i wyszukania urządzeń, które bezpośrednio Was dotyczą. Sprzątając całe mieszkania, czy domy nie możemy zapominać o sprzętach, które codziennie ułatwiają nam życie. W artykule poruszymy temat lodówki, zmywarki, piekarnika, okapu, pralki oraz suszarki.

 

Zaczynając od części łazienkowej zajmijmy się pralką:

Jeżeli nie wystąpują komplikacje z odprowadzaniem wody z urządzenia, nie będzie wielu czynności do wykonania. Fartuch, szufladka i filtr. Gdy wyjmiemy szufladkę na detergenty, warto jest wyjąć z niej niebieskie ruchome elementy. Jeżeli obserwujemy niepokojące objawy jak brak zapachu po praniu, pod szufladką znajduje się również lejek, do którego należy wlać ok. 2 litry ciepłej wody.

1.PNG

 

Dookoła bębna znajduje się fartuch, pod którym mogą zbierać się paprochy z ubrań i np. chusteczki.

2.PNG

 

Pozostaje nam jeszcze wyczyszczenie filtra. Po odprowadzeniu wody wężykiem wyjmujemy filtr i czyścimy go pod bieżącą wodą.

3.PNG

 

Na koniec zawsze włączamy program, który wypłucze nam całe urządzenie w wysokiej temperaturze. W większości pralek będzie to Eco Czyszczenie Bębna, ale jeżeli nie macie takiego programu nic straconego. Wystarczy włączyć program bawełny na 90/95 stopni bez żadnego załadunku i detergentu.

 

Po wykonaniu tych czynności nasza pralka będzie czysta i pachnąca

 

Suszarka:

W suszarkach występują dwa filtry, w związku z tym ważne jest utrzymanie ich w czystości. Pierwszy jest filtr cząsteczek. Powinniśmy go czyścić po każdym suszeniu. Przepłuczmy go po wyjęciu pod bieżącą wodą. Jeżeli widzimy większe zbite grupki paprochów, najlepiej wcześniej usunąć je ręcznie.

 

4.PNG

 

Następnie sprawdźmy filtr pompy ciepła. Najlepiej jest pozostawić tę część do pełnego wyschnięcia. W ten sposób nie zaklei się z czasem. Otwieramy klapkę, wyjmujemy plastikową osłonę i pozostawiamy na parę godzin. Blaszki wewnętrzne są naprawdę ostre, w związku z tym należy zachować wyjątkową ostrożność i zwrócić uwage, czy w pobliżu nie ma dzieci lub zwierząt.

 

5.PNG

 

Lodówka:

W tym przypadku odłączamy chwilowo urządzenie od zasilania i myjemy w środku miękką gąbką. Najczęściej wystarczy sama woda, ale możemy użyć również płynu do naczyń, czy specjalnych środków zawierających alkohol. Nie zalecam używania roztworu octu do powierzchni, które nie są szklane. Może to z czasem doprowadzić do odbarwień materiału. Jeżeli lodówka jest zainstalowana zgodnie z instrukcją z zachowaniem odległości, nie powinniśmy mieć problemów z wyjęciem wszystkich półek i szuflad dla łatwiejszego dostępu. W przypadku czyszczenia powierzchni zewnętrznej urządzenia wystarczy woda i miękka szmatka.

 

6.PNG

 

Zmywarka:

Zmywarka to urządzenie, o które powinniśmy szczególnie dbać. Jakby nie patrzeć, codziennie jemy z naczyń, które są w niej myte. Poza czyszczeniem filtra wewnętrznego często zapominamy o dyszach. Części te możemy całkowicie wyjąć z urządzenia - wystarczy pociągnąć. Nie ma potrzeby obawiać się uszkodzenia, nic się nie stanie. O ile większość zabrudzeń wyczyścimy pod bieżącą wodą, w przypadku kamienia w otworach dobrze się sprawdzają się wykałaczki.

 

Przy czyszczeniu komory zalecam użycie płynu do naczyń. Możemy również całkowicie pominąć ten krok i uruchomić urządzenie na pusto ze specjalnym środkiem do mycia. Przy gruntownym czyszczeniu zawsze sprawdźmy, czy uzupełniona jest sól i nabłyszczacz. Co ważne, nigdy nie można pozostawić soli rozsypanej na dnie wanny urządzenia. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy uda się ją wsypać bezpośrednio, można posłużyć się lejkiem lub zwiniętą kartką papieru.

 

W przypadku urządzeń z WaterWall, nie wyjmiemy dolnej dyszy z urządzenia natomiast i tak pozostaje nam jej czyszczenie. Najłatwiej jest ponownie użyć wykałaczki lub szczoteczki.

 

7.PNG

 

Okap:

Tu sprawę mamy dosyć prostą. Czyścimy powierzchnię zewnętrzną przy pomocy wody lub płynu do naczyń i miękkiej szmatki, a filtr na spokojnie myjemy pod wodą z płynem do naczyń. W przypadku pochłaniaczy po prostu wymieniamy filtr w razie potrzeby.

 

8.PNG

 

Piekarnik:

W przypadku piekarników większość posiada wewnętrzne opcje samoczyszczenia. Reszta części, poza komorą wewnętrzną najlepiej czyści się przy pomocy (ponownie) płynu do naczyń lub samej wody.

 

9.PNG

 

Nie zapomnijmy o opisanych w tym poradniku urządzeniach przy wiosennym szale. Pomogą nam przecież w dalszym sprzątaniu, więc warto jest zachować w jak najlepszej kondycji

 

A Ty jak radzisz sobie ze sprzątaniem kuchni? Zachęcam do dzielenia się sprawdzonymi wskazówkami


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like