Wsparcie

Open search

Wgniecenie z tyłu pralki - stukanie podczas wirowania - WD70J5A10AW

Explorer

Chyba będzie do trzech razy sztuka . Dostałem dziś nowy egzemplarz pralki , tym razem też stuka tylko trochę głośniej . Tym razem blacha od spodu pralki wpada w rezonans i uderza o inną blachę . Zakładam że to niepożądane bo tamta tak nie miała. Polecenia sprawdzić te blachę podczas zakupu.

https://youtu.be/knWXjJWauTM

Utworzyłeś nowy wątek, który jest kontynuacją aktualnego. W celu zachowania porządku na forum połączyłem treści w jeden temat /RadekK

Big Cheese

@paniczklos, Nie musiałeś zakładać nowego tematu. Mogłeś kontynuować dyskusję w poprzednim temacie

Wgniecenie z tyłu pralki - stukanie podczas wirowania - WD70J5A10AW

W tym przypadku musisz na nowo kontaktować się z serwisem lub sprzedawcą.

Ewentualnie możesz podłożyć kawełek gąbki pod tą dzwoniącą blachę, ale to tylko rozwiązanie tymczasowe.

Daj znać co Ci powiedzą.

Explorer

Okazalo się że:

1) Pierwsza pralka miala wgniecony tyl co poluzowalo element w środku pralki mocowany do lewej ściany, to on stukal o obudowę pralki

2) W drugiej pralce, luźna byla blacha przykręcona od spodu należalo dodać piankę lub grubą taśme by wygluszyć uderzenia / zablokować jej ruch

3) W środku pralki w zly sposób przyklejona jest gąbka ograniczająca ruch węża odplywowego, co powoduje że wąż stuka o obudowę pralki od środka. Nie wiem czy to tylko w moim przypadku, czy to ogólna wada ( gąbka mija się z wężem o kolo 3 centymetry)

Apprentice

Cześć @paniczklos,

W sprawie hałasów pralki kontaktowałeś się z infolinią Samsung? Powiedz, czy udało Ci się rozwiązać sprawę.

Explorer

@PrzemysławK infolinia to jest pierwsza linia obrony która Ci powie, że wszystko jest ok  

Jeśli chodzi o pierwsze stukanie, było ono spowodowane tym że biała część ( nie mam pojęcia do czego służy ) znajdująca się wewnątrz pudła pralki przy lewej ścianie ( patrząć od frontu ) uderzała o obudowę pralki i wydawała dźwięki o takie : https://www.youtube.com/watch?v=RXksZe_SaVk - nie wiem jak sprawę rozwiązać bo nam pralkę wymienili na nową. W nowej serwisant był zdziwiony, że ta część nie ma dodatkowego zaczepu który był w poprzednich wersjach - dlatego może ona latać i obijać się o obudowę ( jak zacznie to przynajmniej wiem gdzie szuakć

W drugiej pralce luzna była blacha od spodu, na infolinii nie wiedizeli o co chodzi i i tak nie przekazują tej wiedzy serwisantowi. Chodzi o tę blachę na zdjęciu, trzeba ja wygiąć przygiąć zbezpieczyć gąbką żeby nie stukała Jesli coś dalej stuka to jeszcze wąż odpływowy, moze być luzem wenątrz pralki i też stuka o obudowę ( dźwięk podobny jak na filmiku). 

IMG_20190417_193453.jpg

Expert

Cześć paniczklos,

Podsumowując, to problem został rozwiązany przez serwisanta czy nie?

Powiesz coś więcej na ten temat?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Explorer

@MichałJ tak jest, serwistant pomógł, odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu

Expert

@paniczklos  super! Mam nadzieję, że będziesz zadowolony ze sprzętu

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like