Wsparcie

Open search

Wgniecenie z tyłu pralki - stukanie podczas wirowania - WD70J5A10AW

ROZWIĄZANE
Explorer

Cześć , szybkie pytanie : czy takie wgniecenie może jakoś wpływać na pracę pralki ? 

Kiedy kurier z EURO przywoził pralkę powiedział, że opakowanie jest rozdarte z tyłu bo w magazynie coś sprawdzali, a w sumie dopiero dziś na to zwróciłem uwagę :/

EDIT: Pralak stuka podczas wirowania : https://www.youtube.com/watch?v=RXksZe_SaVk

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Big Cheese

@paniczklos  napisał(a):

Cześć , szybkie pytanie : czy takie wgniecenie może jakoś wpływać na pracę pralki ? 

Wgniecenie nie jest duże, więc nie powinno mieć ono wpływu na pracę pralki.

Gdyby pralka nie była na gwarancji, to można by zdjąć tylną pokrywę i spróbować odbić to wgniecenie.

Na Twoim miejscu zgłosiłbym całą sprawę do sklepu, że otrzymałeś uszkodzony towar.

Explorer

Okazalo się że:

1) Pierwsza pralka miala wgniecony tyl co poluzowalo element w środku pralki mocowany do lewej ściany, to on stukal o obudowę pralki

2) W drugiej pralce, luźna byla blacha przykręcona od spodu należalo dodać piankę lub grubą taśme by wygluszyć uderzenia / zablokować jej ruch

3) W środku pralki w zly sposób przyklejona jest gąbka ograniczająca ruch węża odplywowego, co powoduje że wąż stuka o obudowę pralki od środka. Nie wiem czy to tylko w moim przypadku, czy to ogólna wada ( gąbka mija się z wężem o kolo 3 centymetry)

17 ODPOW. 17
Big Cheese

@paniczklos  napisał(a):

Wgniecenie nie jest duże, więc nie powinno mieć ono wpływu na pracę pralki.

Gdyby pralka nie była na gwarancji, to można by zdjąć tylną pokrywę i spróbować odbić to wgniecenie.

Na Twoim miejscu zgłosiłbym całą sprawę do sklepu, że otrzymałeś uszkodzony towar.

Cześć @paniczklos ,

Potwierdzam info od @kamil40013.

Nikt nie da Ci gwarancji, że uszkodzenie to nie wpłynie na prawidłowe działanie pralki.

Warto zatem zgłosić się do sklepu bądź dostawcy i zgłosić uszkodzenie transportowe.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Explorer

Dzięki już zgłosiłem szkoda że nie sprawdziłem tego podvzas dostawy, ale w tym bajzlu wykonczeniowym nie chciałem rozpakowywać sprzętów  

RadekK Moderator
Moderator

@paniczklos, daj znać, jak sprawa się zakończy!

Jeśli uważasz, że porada udzielona przez Aleksandrę jest pomocna kliknij "Zaakceptuj jako rozwiązanie" pod postem.

ezgif-1-7856dd9228e5.gif

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Highlighted
Explorer

@kamil40013 @Aleksandra_S_W chyba jednak coś jest na rzeczy, zkalibrowalismy pralkę i takie rzeczy podczas wirowania żona nagrała https://youtu.be/RXksZe_SaVk

Czekamy na reakcję z Euro RTV , może przynajmniej serwisant przyokazji zaglądnięcia do lodówki .. 

Cześć @paniczklos ,

Wygląda na to, że dzwięk rzeczywiście dochodzi z miejsca wgniecenia.

Zatem może być ono bezpośrednią przyczyną stukania.

Zaj znać jak sprawa zakończyła się w serwisie.

Pozdrawiam.

Expert

@paniczklos w takim razie i my czekamy na reakcję, daj znać co Ci powiedzą

Explorer

@EwaK stukanie to wada kwalifikująca do wymiany na nową, nie wiadomo czy bylo spowodowana wgnieceniem. Case closed. Teraz lodówka

Cześć @paniczklos ,

Dzięki za info. @EwaK napewno się ucieszy.

Pozdrawiam,

Autorzy z największą liczbą like