Wsparcie

Open search

Ustawienie lodówki I pralki we wnęce - odległości montażowe, dla urządzeń wolnostojących.

EwaK Moderator
Moderator

Cześć Userzy!

Omawianym dzisiaj tematem, będą lodówki i pralki, a dokładniej jak je ustawić – jakie zachować odległości we wnęce, dla sprawnej pracy.

 

PRALKI

Z pralkami sprawa jest łatwiejsza, więc od nich zacznę – we wszystkich przypadkach, odległości montażowe są stałe. SAMSUNG nie ma pralek do zabudowy lub obudowy. Jedynym dostępnym rodzajem, na rynek polski, są pralki wolnostojące.

Rozróżniamy również modele, które mają wystające blaty, oraz takie, które są płaskie z tyłu. Blaty mają zwykle 35-40 mm, co pozwala nam zachować minimalny odstęp. W przypadku pralek bez blatów, zachowanie 50 mm jest konieczne.

Odległości - quick.PNG

Należy również pamiętać, że opisane w tabelce odległości, są odległościami minimalnymi. Zalecamy zachowanie nawet 5 cm po bokach.

Jeżeli uważasz, że Twoja pralka jest zbyt głośna, występują duże wibracje, lub słyszysz dźwięk uderzania, zawsze sprawdź dokręcenie nóżek, oraz czy nie zabudowałeś urządzenia zbyt mocno.

 

LODÓWKI KITCHEN FIT

Jak pisałam wcześniej, lodówek mamy różne rodzaje, a więc i różne wymagania. Dzielimy je na: wolnostojące, do obudowy i do zabudowy.

Dziś zajmę się urządzeniami z serii Kitchen Fit, czyli specjalną serią do obudowy. W tym przypadku nie musisz pozostawiać ok 50 mm z każdej strony. Modele z tej serii:

RB36J8799S4

RB36J8797S4

RB36J8855S4

RB36J8035SR

RB33J8035SR

Jeżeli masz lodówkę z tej serii i planujesz ją obudować, pamiętaj o pozostawieniu otworów wentylacyjnych, przedstawionych na rysunku poniżej:

lodówki.png

 

Jeżeli nie masz możliwości dostosowania istniejącej zabudowy tak, żeby zachować wielkości otworów wentylacyjnych, polecamy w miarę możliwości pozostawienie większych odległości po bokach.

 

Ważną informacją jest też to, że pokazane wymiary dotyczą tylko modeli wymienionych przeze mnie wyżej. Standardowa lodówka, nawet najwyższej klasy, będzie potrzebowała tych odległości więcej, dla sprawnej pracy.

Jeżeli uważasz, że Twoja lodówka wpada w wibracje, głośniej chodzi, pojawia się problem z chłodzeniem itp. a masz ją obudowaną dookoła, zawsze sprawdź, czy model ten, nie powinien mieć pozostawionych większych odległości.

 

Jeżeli pozostawiłam coś niejasnego, zapraszam do kontaktu, chętnie wyjaśnię!


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

3 ODPOW. 3
First Poster

Witam, a jak będzie z modelem Samsunga RB36J8897S4. Czy to jest lodówka wolnostojąca, czy do zabudowy, a jeżeli wolnostojaca, to jakie minimalne odległości powinny być zachowane po bokach?

Mam małą kuchnię i ograniczone możliwości wyboru lodówek. Znalazłem Samsunga RB36J8897S4, który zmieściłby się w mojej kuchni - pomiędzy ścianą a szafką. Stoi tam już lodówka, ale czas ją wymienić - tamta to prawdziwy staruszek

Mam 61-61 cm szerokości do dyspozycji i 63 cm głębokości. Obawiam się o wentylację lodówki. Opisywany model Samsunga ma dwie kratki po bokach z tyłu. Jeśli umieściłbym tę lodówkę we wnęce, to byłyby one praktycznie zakryte. Z tyłu natomiast byłoby około 3cm luzu. Czy ta lodówka może być w takiej wnęce umieszczona, czy nie przegrzeje się, uszkodzi? Bardzo proszę o wypowiedź

Pozdrawiam

Cześć PiotrPiotr,

Do wybranego przez Ciebie modelu są podobne zalecenia. Czyli zaleca się zachowanie otworów bocznych oraz prześwitu w zabudowie. Mniejsze otwory boczne nie powinny ograniczyć działania urządzenia, ale mogą sprawić, że lodówka będzie zużywała więcej  energii niż określona wartość zużycia energii. Z doświadczenia mogę jeszcze dodać że wiązać się to może z głośniejszą pracą urządzenia.

Zatem w instrukcji są zalecenia. Czy się do nich dostosujesz zależy od Ciebie. Konsekwencje niewłaściwej zabudowy przedstawiłam powyżej.

Gdybyś miał dodatkowe pytania zapraszam.

 

Jeśli uważasz, że odpowiedzi w Twoim temacie były pomocne daj „lajka” i kliknij „zaakceptuj jako rozwiązanie” pod postem wybranego użytkownika. Daje to satysfakcję i motywację do pomocy innym w kolejnych postach 

Editor7.gifCzy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

First Poster
Dzięki, tak właśnie myślałem. W końcu to model z tej samej serii, tj. Kitchen Fit. Otwory boczne będę odsłonięte, lodówka po prostu będzie "wciśnięta" we wnękę. Front będzie też odsłonięty.
Autorzy z największą liczbą like