Wsparcie

Open search

Suszarka Samsung DV90M6200CW - głośna praca, alarm filtra wymiennika ciepła, czyszczenie

Highlighted
First Poster

Witam, od kliku miesięcy użytkuję suszarkę model:

DV90M6200CW

pojawiły się następujące problemy:

1) kilka dni temu zaświeciła się na wyświetlaczu ikonka ALARM FILTRA WYMIENNIKA CIEPŁA - producent nie pokwapił się wyjaśnić w instrukcji co oznacza ten alarm i co zrobić jeśli się pojawi. Suszarka użytkowna jest zgodnie z instrukcją. Filtr wyłapujacy włókna czyszczony jest regularnie, po każdym suszeniu. Co kilka cykli suszenia czyszczony jest również wymiennik.  W chwili obecnej kontrolka "alarmu" nie świeci się za każdym razem - wyświetla się losowo, co jakiś czas. Co z tym fantem zrobić ?

 

2) Od czasu jak zaświeciła się w/w ikonka ALARM FILTRA WYMIENNIKA CIEPŁA , suszarka zaczęła pracować wyraźnie głośniej. Na samym początku suszenia jest OK, ale po kilkunastu minutach, jak temp. wzrośnie zaczyna głośno buczeć - odgłos wydobywa się z prawej części suszarki, po przeciwnej stronie wymiennika - czy to czasem nie miejsce gdzie jest silnik inwerterowy ?? Buczenie to nie jest związane z w.w alarmem filtra - nawet jak nie świeci się ta kontrolka, to buczenie występuje. Jeśli w tym czasie włączę na chwilę pauzę i otworze drzwiczki suszarki, to po wznowieniu jej pracy przez ok 1 min cicho pracuje, a potem znowu narasta buczenie (charakterystyczne jest to, że to buczenie narasta w ciągu kilku sekund, nie jest to dźwięk który pojawia się skokowo, tylko jakby "rozpędza się" to buczenie). O co może chodzić ? Silnik ??

 

3) trzecia sprawa dot. tematu wielokrotnie poruszanego już na forum w innych wątkach - czyszczenie wymiennika. Koszmar chyba każdego użytkwnika tej serii suszarek. Podpowiem tylko, że faktycznie lepiej czyści się na mokro, najlepiej zaraz po suszeniu. Ja do tego używam ... szczoteczki do protez zębowych , w AUCHAN można kupić za ok. 4 zł. Ważny jest ten kształt, lekko wygięty i twarde, długie włosie. Najpierw ściągam brud z wymiennika ruchami z góry do dołu (nigdy na boki, bo można zniszczyć delikatne lamele wymiennika), potem odkurzacz albo gąbeczka.

Potwierdzam, że osoba odpowiedzialna za konstrukcję tego wymiennika, powinna wylecieć na ... zbitą twarz. Albo za karę jeździć do wszystkich użytkowników tego urządzenia i sama czyścić wymienniki. Dramat... Producent aby zochować swoją twarz, powinien opracować jakiś KIT lub dodatkowy filtr, który ratuje to rozwiązanie i zrobić akcję serwisową w ramach której bezpłatnie naprawi ten ewidentny bubel konsktrukcyjny. Nie można było zrobić wyjmowanego wymiennika ??? jak na przykład tutaj ??? Rozumiem, że chodziu o to, żeby serwis mógł zarobić, a także o to żeby za długo nie cieszyć się zakupionym urządzeniem, skoro można kupić kolejny nowy model, ale w ten sposób nie przywiązuje się Klientów do swojej marki, raczej  kieruje ich do konkurencji ....

3 ODPOW. 3

Cześć @adamkk ,

Czy alarm świeci się stale, czy tylko miga przed rozpocząciem cyklu suszenia? Jeśli tylko miga to jest to normalne sprawdzenie filtra i nie jest to powód do niepokoju.

Zerknij do posta, gdzie o tym rozmawialiśmy:

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Swieci-si%C4%99-ikonka-filtra-...

Dźwięki pojawiają się bez względu na załaduek? Czy urządzenie jest w jakiś sposób obudowane? Stoi na pralce?

I dziękuję za porady dotyczące czyszczenia wymiennika. Na pewno będa przydatne dla innych użytkowników.

Jeśli uważasz, że odpowiedzi w Twoim temacie były pomocne daj „lajka” i kliknij „zaakceptuj jako rozwiązanie” pod postem wybranego użytkownika. Daje to satysfakcję i motywację do pomocy innym w kolejnych postach 

Editor7.gifCzy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

First Poster

Witaj

dziękuję za odpowiedź - kontrolka alarmu na razie nie pojawiła się na wyświetlaczu. Przeczyściłem raz jeszcze całą "drogę", którą lecą "paprochy" na wymiennik i podczas czyszczenia zauważyłem w kanale pod filtrem najprawdopodobniej czujnik temparatury - coś takiego 

Był dość konkretnie oblepiony brudem, więc porządnie go wyczyściłem - może właśnie to było powodem pojawienia się kontrolki alarmu  na wyświetlaczu ? Jeśli tak, to kolejne niedopatrzenie producenta i brak wyjaśnienia tej kwestii w instrukcji i informacji o konieczności czyszczenia tego czujnika - wyczyszczenie nie jest trudne, ale żeby zobaczyć ten czujnik trzeba głowę włożyć do bębna suszarki Raczej chyba nie wielu użytkowników o tym pomyśli

 

Jeśli zaś chodzi o ustawienie suszarki, to stoi w osobnym pomieszczeniui (pralnia), nie jest niczym obudowana, ma swobodny przepływ powietrza, obok stoi pralka SAMSUNGA (ta, póki co działa bez zarzutu). Suszarka jest wypoziomowana i stoi równo. Mimo, że suszarka ma niby 9kg ładowności,  to chyba tylko jeden program dopuszcza max ładunek, ale nigdy jej nie przeładowuje - jak suszę pranie (np: pościel, ręczniki) to już przetestowałem, że lepiej podzielić ładunek np: na dwie części i każdą suszyć np: 2 x 1,5h niż jeden większy ładunek przez 2,5-3h. Pranie jest lepiej dosuszone i nie jest tak wymięte. Poza tym prześcieradła (te z gumką jersey lub frotte) suszę po kilka (max 4) i osobno, nigdy z ręcznikami czy poszwami, bo poszwy/ręczniki wpadały do prześciardeł i robił się taki tobołek , wewnątrz którego było niedosuszone pranie.

Tak więc wydaje mi się, że wszystko robię zgodnie ze "sztuką" i mam jedynie obawy teraz, że coś ten silnik inverterowy nie jest taki super jak zachwalają - niby 10 lat gwarancji, a już po kilku miesiącach "warczy" :( Głośna praca nie zależy od wielkości załadunku, natomiat pojawia się po tym jak suszarka chwilę popracuje i nagrzeje się - tak po ok 20-30 min.

 

ps. wątek, który wskazałaś czytałem chyba cały, ale tam głównie było o tej czerwonej kontrolce filtra (z nią nie mam problemu) i o tym nieszczęsnym wymienniku, który jest piętą achillesową tej w sumie fajnej suszarki. Natomiast nie znalazłem nic o kontrolce alarmu filtra ( o tą chodzi ). Ale może z nią nie będzie już problemu, jeśli oczywiście to była kwestia tego zabrudzone czujnika temp ?

Cześć @adamkk ,

Kontrolka wymienika może pojawić się w dwóch przypadkach. Albo filtr na wymienniku nie jest włożony poprawnie, albo wymaga czyszczenia. Jeśli po wyczyszczeniu się nie pojawia to wszystko jest ok.

Co do głośniejszej pracy - masz to może nagrane? Zweryfikowałabym ten dzwięk I podpowiedziałabym co dalej.

Jeśli uważasz, że odpowiedzi w Twoim temacie były pomocne daj „lajka” i kliknij „zaakceptuj jako rozwiązanie” pod postem wybranego użytkownika. Daje to satysfakcję i motywację do pomocy innym w kolejnych postach 

Editor7.gifCzy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like