Wsparcie

Open search

Smart Things w urządzeniach AGD: czy warto?

Highlighted

W ostatnich latach na rynku urządzeń AGD pojawiają się nowe rozwiązania, jednym z nich jest zdalna kontrola urządzeń SmartThings firmy Samsung.

 

Wiele osób zastanawia się, czy warto zainwestować w pralkę, lodówkę, czy piekarnik, które możemy sparować z telefonem, oraz jakie daje nam to możliwości. Czy jest to tylko zbędny bajer, czy może użyteczna funkcja?

 

Urządzenie AGD zwykle użytkujemy w podobny sposób: za pośrednictwem pokręteł i przycisków wybieramy odpowiednią funkcję, ustalamy dodatkowe opcje i uruchamiamy urządzenie. Dla zobrazowania sytuacji weźmy pod uwagę pralkę QuickDrive. Po jej włączeniu pokrętłem wybieramy program, przyciskami przy wyświetlaczu możemy ustalić, między innymi, temperaturę, prędkość wirowania czy aktywną pianę. Po załadowaniu pralki klikamy start. Czy jest tu miejsce na sterowanie smartfonem? Wszystkie opcje są już jasno opisane na panelu pralki, co więcej, kontrolujemy wyłącznie jedno urządzenie (pralkę), a nie dwa (pralkę i smartfon).

 

Smart Things nie jest wyłącznie „zdalnym sterowaniem” pralką. Posiada on funkcje, których zadaniem jest ułatwienie użytkowania, dzięki asystentowi prania wskazujemy, co znajduje się w bębnie, a program sam wybierze i prześle do pralki właściwe ustawienia. Jak to działa? Włączamy pralkę, wkładamy ubrania, i na pralce przyciskamy przycisk Smart Control. Reszta dzieje się w telefonie. Włączamy asystenta prania i wybieramy prany wsad, a następnie uruchamiany pranie. Możemy to zrobić również będąc poza domem, o ile po załadowaniu pralki zostawimy włączona opcję Smart Control, wyłącza się ona po włączeniu zasilania pralki, ciekawostką jest fakt, że po włączeniu opcji nie otworzymy drzwiczek – kwestia bezpieczeństwa.

 

Smart Things umożliwia również podgląd stanu sparowanych urządzeń. Czy nie zapomnieliśmy wyłączyć płyty indukcyjnej? Można podejrzeć to w aplikacji (nie będzie możliwości sterowania nią – ponownie względy bezpieczeństwa).

 

W piekarniku sytuacja jest podobna do pralki, wkładamy jedzenie do piekarnika i aktywujemy inteligentną kontrolę. Będzie aktywna, póki ponownie nie otworzymy drzwiczek, oczywiście z racji na bezpieczeństwo.

 

Mamy już opis działania Smart Things, czy jednak warto jest kupić takie urządzenie? Każdy powinien odpowiedzieć na to pytanie indywidualnie. Jeżeli nie czujemy się dobrze w erze smartfonów, jego główna funkcją będzie podejrzenie stanu aktualnego urządzenia. Jeżeli jednak lubimy nowinki techniczne oraz wygodę, jaką daje nam WiFi, smartfony i zdalny dostęp, jak najbardziej warto się nim zainteresować.

4 ODPOW. 4
Superuser II
Superuser II

@PrzemysławK posiadam i korzystam. Super sprawa. 


Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster
Jeszcze nie posiadam, ale zdecydowanie ten post zachęca mnie do skorzystania z takich funkcji!
Superuser I
Superuser I

@PrzemysławK, świetnie opisane główne zalety oraz możliwości aplikacji Smart Things. Obecnie nie posiadam żadnych inteligentnych sprzętów AGD w domu, ale kiedy nadejdzie moment decyzji to rozważę zakup urządzeń kompatybilnych z usługą firmy Samsung.


Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
EwaK Moderator
Moderator

@PrzemysławK wow! Muszę przyznać, że post zdecydowanie zachęca sprawdzenia urządzeń ze SmartThingsem!


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like