Wsparcie

Open search

Przyczyny zatrzymania wirowania w pralce

Highlighted

Cześć Userzy,
Dzisiejszy post tygodniowy dotyczy pralki i zatrzymania wirowania. Już częściowo poruszałam ten temat tutaj (https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Wp%C5%82yw-poziomowania-na-wir...), ale chciałabym wrócić do tematu, by pokazać Wam inne przyczyny zatrzymania wirowania.
Zakładam więc, że poprzedni post jest wam doskonale znany i pralka jest prawidłowo wypoziomowana.

 

Po tym wypoziomowaniu, gdy urządzenie stoi już na ostatecznym miejscu pracy, warto wykonać kalibrację urządzenia.

Jak tę kalibrację wykonać pokazywałam tutaj (https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Gospodarstwa-Domowego/Kalibracja-pralki/m-p/394104)

Pamiętajcie, że program kalibracji powinno wykonywać się co 30-40 cykli prania.

Załóżmy zatem, że wszystkie powyższe kwestie zostały sprawdzone, a pralka nadal zatrzymuje się na wirowaniu. Co wtedy? Czy można coś jeszcze sprawdzić?

Zdecydowanie tak!

Dzisiaj przyjrzymy się załadunkowi pralki. Zastanawiacie się dlaczego? Dlatego, że ten załadunek może powodować zatrzymanie się pralki podczas wirowania.

Kluczową kwestią dotyczącą załadunku jest odniesienie się do informacji zawartych w instrukcji obsługi.

Pełny załadunek, czyli wagę prania umieszczoną na pralce, można zastosować do programu bawełna i eko bawełna.
Pozostałe programy załadunek ten mają mniejszy, w zależności oczywiście od modelu pralki.

Warto zwracać uwagę na załadunek w zależności od programu, bo zbyt duża ilość prania może powodować zatrzymanie się pralki na wirowaniu.
Jest to spowodowane kwestiami bezpieczeństwa. Jeżeli waga prania w stosunku do programu jest zbyt duża, przy wirowaniu może dojść do uszkodzenia bębna i całej pralki. W takiej sytuacji pralka zatrzymuje wirowanie i nie kontynuuje prania.

Jeżeli zatem pralka zatrzyma się a prania było za dużo to spróbujcie wyjąć część prania i ponowić wirowanie.
Może być to jedną z przyczyn zatrzymania się prania i nie jest to wada sprzętu a forma zabezpieczenia pralki przed uszkodzeniem.

Drugą kwestią dotyczącą prania, którą chciałam dziś poruszyć jest wyważenie prania. Wsady nietypowe lub ciężkie mogą nieprawidłowo rozłożyć się w bębnie. Załóżmy, że pierzemy buty lub ręcznik. Pralka w trakcie prania nie wchodzi na wysokie obroty, więc spokojnie wam takie pranie wypierze. Dopiero gdy dochodzi do wirowania, gdzie obroty są bardzo duże, pojawia się kwestia wyważenia wsadu. Pralka przed rozpoczęciem wirowania próbuje rozłożyć równomiernie na dnie bębna pranie. Jeżeli jej się to nie uda (a w przypadku butów lub jednego ręcznika może być to ciężkie:) pralka zatrzyma się na wirowaniu i będzie wolno kręcić się cały czas próbując rozłożyć wsad. Wtedy czas wirowania się zatrzymuje i pralka nie kończy prania prawidłowo.

W tej sytuacji najlepiej dorzucić coś do pralki, co pozwoli na równe rozłożenie wsadu. W przypadku prania butów może być to kilka sztuk odzieży i pozwoli to na kontynuowanie wirowania.

Te dwie przyczyny zatrzymywania pralki zdarzyć się mogą każdemu i warto o nich pamiętać, by łatwo je wykluczyć.

Czy zdarzyła się wam taka sytuacja? Czy udało się z niej wybrnąć?

Zapraszam do dyskusji, w razie pytań służę pomocą!

 


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like