Wsparcie

Open search

Prestige Collection - przewodnik po instalacji lodówki

Highlighted

Cześć Userzy,

Na pewno słyszeliście już o naszych najnowszych lodówkach serii Prestige Collection. Są one wyjątkowo atrakcyjne wizualnie i mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd naszej kuchni.  Z tego względu warto zastanowić się, jak zaplanować przeznaczone na nie miejsce, a następnie poprawnie je zainstalować.

image002.png

 

Wybór miejsca na urządzenie najlepiej rozpocząć od poznania jego wymiarów, są one zawsze zapisane w instrukcji obsługi. Jeśli chcecie poznać dokładne wymiary konkretnego modelu – piszcie pod postem. Wszystko wam sprawdzę J

Lodówki z serii Prestige są urządzeniami wolnostojącymi zatem wymagają co najmniej 5 cm odstępów z tyłu oraz lewej i prawej strony. Z góry urządzenia powinno być to minimum 10cm odległości wentylacyjnej.

image004.jpg

 

W przeciwieństwie do mniejszych chłodziarko zamrażarek, bogato wyposażone Side by Side potrzebują trochę miejsca do otwarcia drzwi. Jeżeli chcemy w pełni otworzyć  urządzenie, od strony zamrażarki potrzebujemy 40 cm przestrzeni, od strony chłodziarki: 50 cm. Mniejsze przestrzenie mogą przeszkadzać w swobodnym dostępie do wszystkich produktów. Dodatkowo, z racji na „zachodzenie” drzwi, w podanej przestrzeni nie mogą one być zlicowane z frontami okolicznych mebli.

Ostatnią ważną kwestią jest podłączenie linii wodnej. Jeżeli w lodówce występuje kostkarka, upewnijmy się, czy wymaga ona podłączenia do linii wodnej. Warto wtedy zaprojektować zawór z zimną wodą w odpowiedniej odległości.  Standardowa długość linii wodnej to 5m.  

Zawór powinien być zamontowany w taki miejscu, by w razie potrzeby, był do niego łatwy dostęp.

Pamiętajmy, że w przypadku lodówek z zewnętrznym filtrem będziemy musieli znaleźć trochę miejsca, aby pionowo przymocować go do szafki bądź ściany.

 

Na koniec kilka dodatkowych wskazówek dotyczących każdej lodówki wolnostojącej:

- unikajmy źródeł ciepła jak grzejniki czy piekarniki

- lodówki powinny być delikatnie pochylone do tyłu

- gniazdo zasilania powinno być, mniej więcej, w odległości metra od środka lodówki.

- lodówka musi być podłączona bezpośrednio do gniazda z uziemieniem.

 

Mam nadzieję, że te informacje dotyczące instalacji lodówek Prestige ułatwią wam przygotowanie miejsca pod lodówkę i oszczędzą stresów po zakupie

W razie pytań, jak zawsze, pozostaję do dyspozycji!

 

Jeśli uważasz, że odpowiedzi w Twoim temacie były pomocne daj „lajka” i kliknij „zaakceptuj jako rozwiązanie” pod postem wybranego użytkownika. Daje to satysfakcję i motywację do pomocy innym w kolejnych postach 

Editor7.gifCzy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like