Wsparcie

Open search

Precise Chef oraz Twin Cooling Plus – technologie, których potrzebujesz!

Expert

Cześć,
Dziś opiszę dla Was dwie technologie, które stosowane są w lodówkach Samsung. Zajmiemy się technologiami Precise Chef Cooling oraz Twin Cooling Plus.

Capture5.JPG  

Zaczniemy od technologii Precise Chef Cooling, co dokładnie kryje się pod tą nazwą? Standardowo w lodówkach temperatura w chłodziarce utrzymywana jest na zasadzie amplitudy. Pojęcia amplitudy nie będę tłumaczył, bo zapewne każdy z Was wie co to jest Różnica temperatur na poszczególnych półkach może wynieść ± 1.4 stopni Celsjusza. W lodówkach z opisywaną technologią różnica ta wynosi jedynie ± 0,5 stopnia Celsjusza. Mniejsza odchyłka zapewnia nam lepsze warunki dla przechowywania żywności a smak produktów zachowany jest na dłużej. Technologia dostępna jest między innymi w modelach RB33J8797S4, RB36J8799S4, BRB260076WW, BRB260087WW, BRB260089WW, BRB260187WW.

infoGraph.png

Jak można zauważyć na wykresie technologia dostępna jest w lodówkach, w których zastosowany jest podwójny obieg powietrza.
Jeżeli chodzi o Twin Cooling Plus to teraz przejdę do opisania tej technologii, zasadniczo w wielu modelach zastosowany jest jeden obieg powietrza dla chłodziarki oraz zamrażarki co może powodować mieszanie się zapachów pomiędzy komorami, większą amplitudę temperatur w komorach.
Zaletami podwójnego obiegu powietrza jest zastosowanie oddzielnych obiegów powietrza oraz osobnych parowników dla chłodziarki i zamrażarki. 

Capture3.JPG

Pomaga to w utrzymaniu stabilnej temperatury oraz wilgotności powietrza a jak wiadomo dzięki temu nasza żywność będzie świeża przez dłuższy czas 

Capture4.JPG

Kolejny wielkim plusem zastosowania podwójnego obiegu powietrza jest oszczędność energii jak to możliwe? Każda sekcja w lodówce czy zamrażarce ma osobne wyloty powietrza dzięki temu powietrze kierowane jest w odpowiednie miejsca Modele, które są wyposażone w tą technologię to RS51K57H02C, RB36J8799S4, RH58K6697SL . Oczywiście modeli jest więcej, ale nie ma potrzeby wypisywać ich wszystkich , Jeżeli macie pytania odnośnie konkretnego modelu to zapraszam do dyskusji w temacie, a może potrzebujecie jakiejś porady, bo akurat jesteście w trakcie kupna sprzętu? Z przyjemnością Wam pomogę


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like