Wsparcie

Open search

Pranie wyjęte z suszarki jest mokre? Oto możliwe przyczyny!

Expert

Cześć

Czasami pranie, pomimo prawidłowego ustawienia programu jest mokre lub niedosuszone. Taka sytuacja może mieć miejsce w kilku przypadkach, dlatego dzisiejszy temat dedykuję właśnie pralko-suszarkom i suszarkom.

Zaczynamy

 

SUSZARKI

      Najczęściej spotykaną przyczyną niedosuszonego prania jest:

 

 1. ZA KRÓTKI PROGRAM

           Należy sprawdzić działanie urządzenia przy mniejszym załadunku lub przy dłuższym programie. Jeżeli powyższe działanie nie przyniesie rezultatu, przechodzimy do następnego punktu.

 

 2. ZATKANE FILTRY

Urządzenie posiada dwa osobne filtry, które należy czyścić w różnych odstępach czasu.

1.png

Filtr wymiennika ciepła wystarczy czyścić raz w miesiącu, natomiast w przypadku filtra na kłaczki, zalecane jest czyszczenie po każdym suszeniu. W obu przypadkach zalecane jest odczekanie do pełnego wyschnięcia. W ten sposób łatwiej będzie nam w pełni doczyścić urządzenie.

 

 3. NIEPRAWIDŁOWA INSTALACJA

W przypadku używania szufladki należy jedynie upewnić się, że węże z tyłu urządzenia są w pełni wciśnięte w otwory na nie i że szufladka jest prawidłowo domknięta, nic jej nie blokuje w środku i że nie ma uszkodzeń.

Jeżeli mamy możliwość podłączenia urządzenia do odpływu, należy zachować odpowiednie wysokości montażowe.

W przypadku samodzielnych suszarek mamy dwie możliwości odprowadzania wody z urządzenia. Szufladka i standardowy odpływ.

2.png

W punkcie 1. Została określona wysokość, licząc od spodu suszarki, ponieważ często urządzenia te są montowane na pralkach, w związku z tym wysokości od ziemi w takich przypadkach by nie miały żadnego zastosowania.

Jeżeli wiemy, że instalacja odprowadzająca wodę jest prawidłowa, należy sprawdzić również drożność węży, jak i samego odpływu.

 

 4. ZASILANIE

Tak jak w przypadku większości urządzeń AGD, jeżeli występują problemy z zasilaniem, urządzenie może nie pracować prawidłowo. Zawsze upewnijmy się, czy suszarka jest podłączona bezpośrednio do gniazdka z uziemieniem i czy problem z suszeniem występuje również po przełączeniu urządzenia do innego źródła zasilania.

 

 5. ZABUDOWA 

Na rynku polskim wszystkie urządzenia z serii pralek, pralko-suszarek i suszarek są urządzeniami wolnostojącymi. Suszarki wydzielają sporo ciepła, w związku z tym nie należy ich montować w zabudowie. Musimy dać urządzeniu możliwość odprowadzania ciepła.

 

PRALKO-SUSZARKI

 Tu mamy mniej elementów do sprawdzenia, ponieważ w większości są powiązane bezpośrednio z pracą samej pralki.

 

 1. FILTR

Tak samo, jak w suszarkach i pralkach w urządzeniu występuje filtr cząsteczek. Ważne, żeby go czyścić regularnie i prawidłowo montować na miejscu.

3.png

 2. ODPROWADZANIE WODY

W tym przypadku nie mamy możliwości odprowadzania wody do samej szufladki, w związku z tym jeszcze ważniejsza jest prawidłowa instalacja węża w odpływie.  Jeżeli po wirowaniu pranie jest bardziej suche niż po suszeniu, może to oznaczać, że odpływ jest za nisko. Podczas trybu suszenia ciśnienie wody jest zdecydowanie niższe, przez to woda może się cofać do urządzenia.

4.png

 3. ZASILANIE

Urządzenie, jak w poprzednim przypadku, powinno być podłączone bezpośrednio do gniazdka z uziemieniem, bez użycia żadnych przedłużaczy.

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego pamiętajmy, żeby czyścić urządzenia regularnie, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z pracą. Gdybyście mieli jakieś sytuacje, w przypadku których moje porady nie podziałały zapraszam do dyskusji.  

 

Mam nadzieję, że powyższe instrukcje będą dla Was przydatne. Liczę na komentarze i pytania

 


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

3 ODPOW. 3
First Poster

A czy normalne  jest to ,że zanieczyszczenia w wymienniku ciepła  są  wilgotne?

Expert

Hej @Andziullaa, zgadza się, to całkowicie normalne Przed czyszczeniem najlepiej jest poczekać, aż całkowicie wyschną, w ten sposób będzie łatwiej i nie zakleją się blaszki.


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

First Poster

Dziękuję  bardzo  za odpowiedź. 

Autorzy z największą liczbą like