Wsparcie

Open search

Pralka nie grzeje wody? Oto praktyczne wskazówki.

EwaK Moderator
Moderator

Hej

 

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie dotknął drzwiczek pralki i z zamysłem nie stwierdził „Hmm, czy nie powinny być cieplejsze”?

 

Jeśli podejrzewasz, że Twoja pralka nie grzeje wody, mój poradnik rozwieje wątpliwości i spodoba się wszystkim z techniczną zajawką!

 

1.PNG

 

 

Jak zweryfikować, czy pralka rzeczywiście nie grzeje wody?

 

  1. Po pierwsze, co może zdziwić - nie należy sprawdzać temperatury poprzez dotykanie drzwi urządzenia. Ich temperatura może być różna zależnie od modelu, jak i momentu cyklu prania.
  2. Najlepiej jest odłączyć urządzenie od odpływu i dosłownie sprawdzić, czy woda odprowadzana z urządzenia. Pamiętaj, że płukanie zawsze odbywa się w zimnej wodzie, więc pomiar będzie miarodajny jedynie w trakcie cyklu! 
  3. Jeżeli nie ma możliwości odłączenia urządzenia od odpływu, można po prostu dotknąć węża odpływowego przed ostatnim płukaniem. Jeżeli ustawimy urządzenie na ok. 60 stopni w górę, wąż będzie ciepły przy odprowadzaniu.

2.PNG

 

 

Po wykonaniu powyższych kroków wiemy już, czy zimne drzwiczki urządzenia faktycznie wskazują na zimną wodę w pralce.

 

Jeśli potwierdziliśmy usterkę, przejdźmy do działania!

 

Oto najważniejsze czynniki:

  1. Czy urządzenie jest podłączone bezpośrednio do gniazdka z uziemieniem? Zgodnie z instrukcją nie powinniśmy korzystać z przedłużacza/listwy.
  2. Czy gniazdko jest w pełni sprawne? Przełączmy urządzenie do innego źródła zasilania. Rozwiązaniem może być wizyta elektryka, a nie usterka urządzenia
  3. Podejrzewasz przepięcia? Jeżeli tak, wiele sami nie zrobimy - należy się skontaktować z serwisem autoryzowanym.
  4. Jakie są zachowane odległości dookoła urządzenia? Wszystkie pralki Samsung są wolnostojące, w związku z tym, konieczne jest zachowanie przynajmniej 2,5 cm wolnej przestrzeni po bokach oraz 5 cm z tyłu. Jeżeli urządzenie będzie obudowane, może to spowodować uszkodzenie.
  5. Jaki program mamy włączony? W przypadku programów eco, grzałka nie załącza się jak w standardowych programach, w związku z tym, przez sporą część cyklu woda może być zimna. Również przy większości programów możemy ręcznie wyłączyć grzanie wody.
    4.PNG

 

Jeżeli sprawdzimy wszystko, podłączenie, instalacja i ustawienia będą prawidłowe, a woda nad będzie zimna, należy skontaktować się z serwisem w celu wykonania naprawy.

 

Mam nadzieję, że ten krótki post Wam pomoże, jeżeli akurat borykacie się z problemami z urządzeniem.

 

Jeżeli macie jakieś pytania, zapraszam do dyskusji


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like