Wsparcie

Open search

Plamy na ubraniach po praniu.

Highlighted
Expert

Cześć Forumowicze!
Dzisiaj chciałbym się z Wami podzielić kilkoma wskazówkami odnośnie plamienia ubrań przez pralkę.
Docierają do nas sygnały, że czasami zdarzają się przypadki, w których informujecie, że pralka robi plamy na ubraniach.
Postanowiłem przyjrzeć się temu problemowi i zgłębić jego genezę. Więc od początku, przyczyną problemu jest pranie w niskich temperaturach na krótkich cyklach, powoduje to odkładanie się detergentów w instalacji pralki oraz w całym zespole piorącym, zalegające detergenty pleśnieją i zamieniają się w ciemną maź. Skutkiem tego są właśnie plamy na ubraniach. Przykład macie na tym zdjęciu:

hpaktkqTURBXy8zOWM1ZTI3Njk2Y2JiNmU1NjU4NTM0MGQ3YjlkMTQ0OC5qcGVnk5UDFQDNAirNATiTBc0DFM0BvJUH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzE0MGIxY2ZlN2YwYWM1MmVkYzAxMGQ3MDk3OGU4NGJlLnBuZwDCAA.jpg

Przyznacie, że niezbyt ciekawie to wygląda.
Drugą potencjalną przyczyną jest to, że wąż odpływowy zainstalowany jest za nisko lub za wysoko (właściwa wysokość to przedział od 60 do 90 cm), przez co brudna woda z prania cofa się do pralki potęgując powstawanie plam.
Ciekawostka!
Jeżeli korzystacie z bardzo popularnych w ostatnim czasie kapsułek do prania to trzeba mieć na uwadze, że kapsułka do całkowitego rozpuszczenia i wypłukania z pralki potrzebuje minimum godzinnego cyklu w temperaturze najmniej 40 stopni, jeżeli używacie kapsułek na cyklu, który trwa 15min to można sobie wyobrazić co będzie się znajdowało w środku pralki po kilku takich cyklach.
Co zrobić, aby pozbyć się problemu?
Zasadniczo w wyczyszczeniu pralki powinien pomóc program eko czyszczenia bębna, jeżeli go nie ma w danym modelu to można wykorzystać program bawełna na temperaturze 95 stopni. Dlaczego napisałem, że zasadniczo eko czyszczenie powinno pomóc?
Z tego względu, że wszystko zależy od tego, na jakich programach praliście najczęściej, jaki detergent używacie i jak często robicie eko czyszczenie bębna, najprościej mówiąc trzeba zrobić krótki rachunek sumienia. Jeżeli pralka jest używana np. od roku w większości przypadków korzystacie z krótkich cykli to jedno bądź dwa eko czyszczenia mogą tylko trochę zminimalizować przyczynę dlatego bardzo ważne jest, aby o pralkę dbać od samego początku. Regularnie wykonujmy eko czyszczenie oraz korzystamy z krótkich programów najrzadziej jak to możliwe.
Uchroni Was to potem od mozolnego czyszczenia pralki a pralka odwdzięczy się nienaganną pracą przez długi czas.
Jesli macie pytania na temat to standardowo zapraszam do dyskusji 


Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like