Wsparcie

Open search

Pełna instrukcja obsługi - czy jest taka i skąd ją pobrać?

ROZWIĄZANE
Superuser II
Superuser II

Pytania nie będę powtarzał, jest w tytule tematu.

Pewnie wielu powie, że dołączona do urządzenia lub do pobrania w formacie pdf ze strony wsparcia urządzenia. W wielu przypadkach tak jest. Ale niestety w przypadku pralki WW10M86INOA mam wrażenie, że instrukcja jest okrojona.

Sprawdziłem większość stron europejskich supportów i niestety wszędzie ta sama wersja podręcznika.

Już mówię dlaczego uważam, że wersja okrojona, a no dla tego, ze nie ma w niej wyjaśnienia ikon mogących pojawić się na panelu pralki w trakcie jej pracy. Niby nic, ale po pewnym czasie człowiek zapomina niektórych mniej używanych funkcji opcji. I najzwyczajniej po ich pojawienia zastanawia się co oznaczają, co włączył lub przestawił. A mając instrukcję, zagląda sprawdza i już wie, że trzeba dolać płynu do prania.

To tylko przykład. To jest proste, ale chodzi mi o wszystkie ikony zaznaczone na czerwono.panel.PNG

Niestety w instrukcji brak jest informacji jeżeli chodzi o część z nich. Warto byłoby tak jak jest to w przypadku suszarek, dodać tabelkę z ikonografią i krótkim opisem.opis ikon.PNG

Czy ktoś z ekipy jest wstanie pomóc facetowi próbującem czasami zrobić samodzielnie pranie? 

I na koniec taka ciekawostka. Na angielski rynek poza opisem rogramu potrzeba jest grafika przedstawiająca go. en.PNG

Czy oni są inni, czy mają problemy z czytaniem i zrozumieniem? 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

Cześć @Szewcu72, @vdsl2,

Instrukcja obsługi dostępna na stronie jest taka:

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201801/20180129192646133/WW8800M_MANUAL_PL_DC68-03848K-...

Innej niestety nie mam ja ani nikt inny.

Co do ikon pojawiających się na wyświetlaczu w większości są wyjaśnione w instrukcji więc postaram się je tu przedstawić w telegraficznym skrócie:

opoznienie.PNGOpóźnione zakończenie

ważenie.PNGIkona informująca o tym, że na danym programie urządzenie waży pranie i dostosowuje do wagi parametry prania

pranie.PNGIkony informujące o etapie prania kolejno - Pranie Wstępne, Pranie Zasadniczne, Płukanie, Wirowanie.

dodatkowe.PNGFunkcja Add-Wash - podświetlona informuje, że można z drzwiczek skorzystać.

blokada.PNGIkona blokady drzwi - informuje, że drzwi są zablokowane gdy w bębnie znajduje się woda.

eko.PNGIkona informująca o konieczności wykonania eco czyszczenia bębna

blokada-rodziciel.PNGIkona blokady rodzicielskiej - pojawia się gdy zablokujemy panel przed niechcianym naciśnięciem.

wifi.PNGIkona Wi-fi informuje o połączeniu z siecią

Pozostają jeszcze ikony od konkretnych funkcji:

zimna-woda.PNGIkonka prania w zimnej wodzie

płukanie.PNGIkona braku płukania - gdy wybierzemy tą opcję z brakiem wirowania drzwi pozostaną zablokowane ze względu na dużą ilość wody w bębnie

wiorwaniie.PNGBrak wirowania

doatkowe-zabrudzenia.PNG Pranie intensywne - wydłuża cykl prania.

dzwiek.PNGIkonka informująca o wyłączonym dzwięku w urządzeniu.

Chyba mamy już wszystko w jednym miejscu. Jeśli o czymś zapomniałam to dajcie znać. Uzupełnię.

PS. Co do angielskich urządzeń to rzeczywiście wygląda na to że dla ułatwienia dodano pismo obrazkowe

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Superuser II
Superuser II

@Aleksandra_S_W dziękuję Ci dobra kobieto. 

Tak czułem i liczyłem, że to właśnie Ty udzielisz mi odpowiedzi.

Że pomożesz facetowi z tak prozaicznymi problemami życia codziennego. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
3 ODPOW. 3
Legend

@Szewcu72Chyba pozostaje Ci napisać do Samsunga z tego co wiem to nawet serwisy nie maja dostepu do takiej instrukcji.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Cześć @Szewcu72, @vdsl2,

Instrukcja obsługi dostępna na stronie jest taka:

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201801/20180129192646133/WW8800M_MANUAL_PL_DC68-03848K-...

Innej niestety nie mam ja ani nikt inny.

Co do ikon pojawiających się na wyświetlaczu w większości są wyjaśnione w instrukcji więc postaram się je tu przedstawić w telegraficznym skrócie:

opoznienie.PNGOpóźnione zakończenie

ważenie.PNGIkona informująca o tym, że na danym programie urządzenie waży pranie i dostosowuje do wagi parametry prania

pranie.PNGIkony informujące o etapie prania kolejno - Pranie Wstępne, Pranie Zasadniczne, Płukanie, Wirowanie.

dodatkowe.PNGFunkcja Add-Wash - podświetlona informuje, że można z drzwiczek skorzystać.

blokada.PNGIkona blokady drzwi - informuje, że drzwi są zablokowane gdy w bębnie znajduje się woda.

eko.PNGIkona informująca o konieczności wykonania eco czyszczenia bębna

blokada-rodziciel.PNGIkona blokady rodzicielskiej - pojawia się gdy zablokujemy panel przed niechcianym naciśnięciem.

wifi.PNGIkona Wi-fi informuje o połączeniu z siecią

Pozostają jeszcze ikony od konkretnych funkcji:

zimna-woda.PNGIkonka prania w zimnej wodzie

płukanie.PNGIkona braku płukania - gdy wybierzemy tą opcję z brakiem wirowania drzwi pozostaną zablokowane ze względu na dużą ilość wody w bębnie

wiorwaniie.PNGBrak wirowania

doatkowe-zabrudzenia.PNG Pranie intensywne - wydłuża cykl prania.

dzwiek.PNGIkonka informująca o wyłączonym dzwięku w urządzeniu.

Chyba mamy już wszystko w jednym miejscu. Jeśli o czymś zapomniałam to dajcie znać. Uzupełnię.

PS. Co do angielskich urządzeń to rzeczywiście wygląda na to że dla ułatwienia dodano pismo obrazkowe

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Superuser II
Superuser II

@Aleksandra_S_W dziękuję Ci dobra kobieto. 

Tak czułem i liczyłem, że to właśnie Ty udzielisz mi odpowiedzi.

Że pomożesz facetowi z tak prozaicznymi problemami życia codziennego. 

Autorzy z największą liczbą like