Wsparcie

Open search

[PORADNIK] Pralka idealna - poradnik zakupowy

Cześć!

 

Tym postem postaram się ułatwić zakup  pralki! Wybierać będziemy etapami kolejno decydując, które funkcje urządzenia są dla nas ważne.


1. Wymiar pralki
Wysokość pralki jest zawsze taka sama – 85 cm, a szerokość - 60 cm. Tutaj wybierać nie musimy  Pozostaje głębokość pralki, która może się różnić. Wybieramy pomiędzy pralką pełnowymiarową o głębokości 60-65cm, a pralkami typu Slim, które zmieszczą się nawet do najmniejszej łazienki. Głębokość pralki slim to zwykle 45 cm. Wszystkie modele pralek Samsung są wolnostojące, zatem wymagają zachowania następujących odległości roboczych:


odległosci.PNG

Wymiar pralki będzie miał spory wpływ na kolejny wybór, a jest nim:


2. Pojemność urządzenia
Tu możliwości są ogromne! Samsung posiada pralki o pojemności od 6 kg do nawet 12 kg!  Ilość osób w gospodarstwie domowym i częstotliwość prania to kluczowy czynnik przy wyborze pojemności pralki.


• Jesteś singlem – wykonujesz 1-2 prania w tygodniu – idealną pojemnością będzie 6 kg.

 

singiel.png


• Twoja rodzina to 2+1 – wykonujecie 4-6 prań w tygodniu – warto rozważyć pojemność 7- 8 kg

2+1.png

 

• Twoja rodzina to 2+2 bądź większa – wykonujesz więcej niż 6 prań w tygodniu – zalecana pojemność to powyżej 8 kg.
2+2.png


3. Klasa energetyczna i zużycie wody

Każdy produkt posiada etykietę energetyczną, która zawiera informację o klasie energetycznej, jak i średnim zużyciu prądu i wody. Warto przyjrzeć się karcie przed zakupem.


Tak wygląda przykładowa etykieta energetyczna:

karta-energ-ok.PNG

4. Głośność

Gdy wybierzemy już kluczową specyfikacje naszego urządzenia, warto zerknąć na progamy jakimi dysponują nasze pralki. Programy mogą różnić się w zależności od modelu.


glośność.PNG

5. Programy

Gdy wybierzemy już kluczową specyfikację naszego urządzenia, warto zerknąć na progamy jakimi dysponują nasze pralki. Programy mogą różnić się w zależności od modelu.

* Pierzemy często a mało? – zadbajmy, by pralka miała krótkie programy jak Codzienne, 30min/15min.

 

* Zabieramy się zwykle za pranie, gdy przestajemy się mieścić w łazience? – zwróćmy uwagę na programy typu Bawełna i Eco Bawełna. Przy nich możemy załadować pełną pojemność pralki.

Programy, które możecie znaleźć w naszych pralkach umieściłam w tym poście.

6. Wirowanie

Jeśli zależy nam na suchej odzieży po praniu mamy aktualnie duży wybór poziomów wirowania. Niektóre modele sięgają nawet 1600 obrotów! Pamiętajmy jednak, że wysokie obroty poza suchym praniem bardziej wygniotą odzież i trudniej będzie ją wyprasować. Wszystkie pralki Samsung mają możliwość regulowania mocy wirowania. Dzięki temu przy delikatniejszej odzieży możemy zmniejszyć prędkość.


7. Dodatkowe opcje

Tutaj już pozostaje nam kwestia możliwości, które posiadają obecnie pralki.
Można wybrać między innymi:


Pralkę z funkcją AddWash;
Quick Drive;
Programy z parą;
Program prania optymalnego.

Wybór jest spory. Warto przyjrzeć się nowym technologiom

 

8. Ostatnie kryterium, na które warto zwrócić uwagę to serce pralki - SILNIK.

Sprawdźmy, czy ma silnik Digital Inwerter, na który mamy 10 lat gwarancji. Jeśli zależy Wam na długim bezawaryjnym życiu urządzenia, jest to bardzo ważny czynnik.

 

10 lat.PNG


I jak? Udało się wybrać idealny model? Jeśli pojawią się jakieś dodatkowe wątpliwości, zapraszam do kontaktu! Z przyjemnością pomogę!

Jeśli uważasz, że odpowiedzi w Twoim temacie były pomocne daj „lajka” i kliknij „zaakceptuj jako rozwiązanie” pod postem wybranego użytkownika. Daje to satysfakcję i motywację do pomocy innym w kolejnych postach 

Editor7.gifCzy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Autorzy z największą liczbą like