Wsparcie

Open search

[PORADNIK] Lodówka wydaje sygnał dźwiękowy? Oto przyczyny alarmu!

Cześć @superbojar,

jeżeli uszczelka jest całą, najlepiej będzie skontaktować się z infolinią bądź czatem. Zmieniałeś kierunek otwierania drzwi?

@superbojar,

Nie jest to normalne. Najlepiej będzie, gdy zgłosisz to na infolinii. Pamiętaj proszę, że odległości wentylacyjne są bardzo ważne. W miarę możliwości zapewnij lodówce po 5 cm wentylacji z każdego boku. W takiej zabudowie jak aktualnie lodówka stoi serwis może odmówić naprawy gwarancyjnej.

Jeśli uważasz, że odpowiedzi w Twoim temacie były pomocne daj „lajka” i kliknij „zaakceptuj jako rozwiązanie” pod postem wybranego użytkownika. Daje to satysfakcję i motywację do pomocy innym w kolejnych postach 

Editor7.gifCzy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

First Poster

Też proszę o poradę. Mam dokładnie ten sam problem co Tomaszinii z 10.09.2019r., tj.  lodówka model RB31FERNBSS od tygodnia regularnie pika przez 10 sekund po czym na kolejne 50 sekund milknie. Wyłączanie z prądu na kilkadziesiąt minut/ przytrzymywanie/ naciskanie przycisków na panelu kompletnie nic nie daje- lodówka wciąż pika. 

Lodówka ma póltora roku, drzwi były przekładane przy zakupie i do teraz nie było z nią problemów.

Światło w środku gaśnie po zamknięciu drzwi, temperaturę w zamrażarce i lodówce można bez problemu zmieniać. Rzeczywiste temperatury w lodówce i zamrażarce są zgodne z ustawieniami.

Co mogę jeszcze sprawdzić i zrobić? 

Highlighted
First Poster

Proponuję sprawdzić wiązkę na drzwiach ( ja ją miałem przerwaną i to było przyczyną tego pikania).

Legend

@TomasziniiI Dokładnie tak jest, to samo zostało napisane w poradniku.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Dzięki za radę. Pomogło. Bałem się sciągać tą osłonę, żeby jej nie uszkodzić ale jakoś mi się to udało i faktycznie 1 kabelek był przerwany. Po zlutowaniu wszystko działa.

Cześć @adams33@TomasziniiI!

Pamiętajcie, że wszystkie ingerencje tego typu, czyli nieautoryzowane naprawy, mają wpływ na gwarancję! Zawsze zalecamy kontakt z infolinią.

@adams

Super, że udało się naprawić urządzenie samodzielnie!

Pamiętajcie, że wykonanie takiej czynności gdy mamy gwarancje wiąże się z jej utratą. Dlatego jeśli się wam coś podobnego przytrafi bezpieczniej jest wezwać technika do pomocy

Jeśli uważasz, że odpowiedzi w Twoim temacie były pomocne daj „lajka” i kliknij „zaakceptuj jako rozwiązanie” pod postem wybranego użytkownika. Daje to satysfakcję i motywację do pomocy innym w kolejnych postach 

Editor7.gifCzy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED